Jakub Vrána (Linköping HC, Švédsko)

17. prosince 2012, 11:56

Václav Jáchim

V únoru oslaví teprve 17. narozeniny, přesto už startoval na šampionátu osmnáctek a také se probojoval do širšího kádru dvacítky. Jakub Vrána je talentem k pohledání. Vynikající bruslař válí ve švédském Linköpingu, mezi hromadou vynikajících mladíků se už prosadil do prvního týmu a okusil tamní elitserien. Odchovanec pražských Letňan udivuje tahem na bránu, koncovkou, prací s pukem. Pokud vydrží, zařadí se jednou k velkým hvězdám českého hokeje. Sám hoří odhodláním, aby toho docílil. "Mým snem je NHL, to je velká touha," říká upřímně.

Jágr Chance liga

1) Hokejové začátky? "Bylo mi asi pět let. Začínal jsem na Slavii, ale organizovaně jsem hrál až v Letňanech. Ke sportování mě samozřejmě vedli rodiče."

2) Oblíbení trenéři? "Pan Zavadil. V Letňanech mě trénoval deset let, všemu mě naučil. Bez něj bych nebyl nic."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Účast na domácím mistrovství světa osmnáctek. Cením si toho, že jsem si mohl za hrát za Linköping v elitserien. Byla to výborná zkušenost."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Asi ty jarní osmnáctky. Neuspěli jsme, což mě mrzí. Doufal jsem, že dopadneme lépe."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Na ledě se není čeho bát. A v soukromí? Tam mám strach, aby se něco špatného nestalo mé rodině."

6) Co vás dokáže naštvat? "Jsem klidný člověk, rozčiluju se málokdy. Takže hned tak něco mě nevytočí. Určitě mě ale štve, když někdo lže, nebo není upřímný."

7) Sledujete politiku? "Ne, vůbec."

8) Oblíbení herci, herečky? "Líbí se mi spíš cizí filmy. Nejraději mám komedie, které mě rozesmějí. Pokud mám říci něco konkrétního, byl by to film Miracle on Ice - ten se líbí asi všem hokejistům. Pak se také rád dívám na filmy se Stevenem Seagalem."

9) Jakou posloucháte muziku? "Moderní klasiku. Většinu z toho, co se hraje v rádiu. Konkrétní oblíbence v tomto směru nemám."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma máme jorkšíra, jmenuje se Charlie."

11) Oblíbená barva? "Modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "Na pláži, u vody. Letos v létě jsem se nikam nedostal, kdyby to šlo, v budoucnu bych jel třeba na Kanárské ostrovy. Docela mě láká i nějaká exotika."

13) Vysněný automobil? "Pohodlný a bezpečný. Lexus, mercedes a podobně."

14) Co vám chutná? "K pití mívám nejčastěji vodu, z jídel by to byl smažený řízek s bramborem od maminky."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Aleš Volek."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Klasické noviny nečtu, všechno podstatné zjistím na internetu. Mám i Facebook, používám Skype. Asi jako všichni ostatní."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni nemám. Nedokážu říci, jestli se mi víc líbí blondýnky nebo brunetky. Dívka mě musí něčím zaujmout. Záleží, jaká je. První dojem není rozhodující."

18) Jste pověrčivý? "Pár rituálů mám, ale poslední dobou je hodně omezuju. Zbytečně to pak svazuje. Na krku nosím křížek, který před vstupem na led pokaždé políbím."

19) Záliby? "Dost mě baví golf, když mám volno, zajdu si třeba na večeři s kamarády. Rád se podívám na internet, na dobrý film."

20) Hokejové cíle? "Dostat se do NHL, to je moje velká touha. Ale teď jsem si hlavně přál, abych se prosadil do týmu pro mistrovství světa dvacítek. To byla moje hlavní priorita."

Vizitka Jakuba Vrány:

Klub: Linköping HC (Švédsko)
Pozice: útočník
Narozen: 28. února 1996
Číslo dresu: 33 a 13
Výška/váha: 180 cm/83 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: dosud nehrál
Dřívější působiště: Letňany, Linköping (Švédsko)
Reprezentace: zá mládežnické výběry hraje od kategorie šestnáctiletých, účastník MS hráčů do 18 let 2012

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz