Jecho trefil osmnáctce výhru v odvetě s Lotyšskem. Zapojily se další posily

Adam Jecho | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na druhý pokus už čeští reprezentanti do osmnácti let byli v Chomutově proti Lotyšům úspěšní. Po úvodní porážce v samostatných nájezdech je tentokrát přetlačili výsledkem 2:1, u obou gólů bodoval Adam Jecho.

Odveta nabídla řadu pozitivních zpráv. Do hry už se zapojili také obránce Jakub Fibigr a útočník Adam Titlbach, kteří v původní nominaci na třetí kemp stejně jako Matěj Kubiesa (ten hrál už ve čtvrtek) ještě nefigurovali. Navíc se do zápasového tempa vrátili forvardi Petr Sikora a především Ondřej Kos.

Právě Sikora využil hned v šesté minutě první přesilovou hru. Čeští mladíci jich za celý zápas dostali sedm, ale z dalších už se jim skórovat nepodařilo. I díky tomu mohl minutu před koncem úvodní třetiny srovnat Roberts Janis.

Druhá těsná bitva ve dvou dnech pak už nabídla jedinou radost. Tu měl ve 31. minutě na svědomí Adam Jecho, který si u první trefy připsal asistenci. Jeden z hlavních žolíků jak směrem k nadcházejícímu šampionátu, tak k draftu NHL, dostal v Chomutově na dres kapitánské céčko.

Právě on si ve druhé bitvě vyzvedl cenu pro nejlepšího českého hráče utkání, celý zápas odchytal Adam Ebenstreit.

Reprezentanti si teď krátce odpočinou před startem čtvrtého soustředění. Z něho vyrazí k dalším dvěma přípravným utkáním do Velkého Meziříčí, ve středu 17. a čtvrtek 18. dubna si zahrají proti Slovákům.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – LOTYŠSKO 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Sikora (Galvas, Jecho), 31. Jecho (Poletín, Curran) – 20. Janis (Naglis).
Rozhodčí: Svoboda, Veselý – Štěpánek, Dědek.
Vyloučení: 2:7.
Využití: 1:0.
Diváci: 100.
Nejlepší hráči: Adam Jecho – Roberts Janis.
Česko: Ebenstreit – Zielinski, Fibigr, Galvas, Skok, Švec, Mrtka, A. Král – Titlbach, Benák, Kos – Kubiesa, Sikora, Pohludka – Jecho, Curran, Lisler – Vaculík, Heš, Poletín. Trenér: Čermák.
Lotyšsko: Roberts – Cjunskis, Retenais, Auzinš, Naglis, Petrovičs, Sarts, Ladusans – Serkins, Macijevskis, Pumpinš – Sieradzkis, Zaprivoda, Dilevka – Janis, Berzinš, Vanags – Gasuns, Murnieks, Klaucans. Trenér: Sorokins.

Další program přípravných zápasů

Středa 17. dubna (Velké Meziříčí):
18:00 Česko – Slovensko

Čtvrtek 18. dubna (Velké Meziříčí):
16:00 Česko – Slovensko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz