Jiříček se po ostrém faulu dává do kupy. Pojede na dvacítky?

Adam Jiříček na listopadovém turnaji U20 v Chomutově | Foto: Martin Voltr

Kemp české dvacítky před mistrovstvím světa začíná už příští pondělí. Stihnout by ho chtěl i Adam Jiříček, jehož minulé úterý v Brně zákeřně fauloval Jan Ščotka.

„Adam dostal po zápase v Brně volno, protože byl otřesený. Vypadá to nadějně, věřím, že bude v pořádku. Až půjde na led a do zátěže, tak se uvidí,“ řekl po nedělním utkání na ledě Hradce Králové plzeňský kouč Petr Kořínek.

Fanouškům po ostrém faulu, za který dostal Ščotka od disciplinární komise stopku na čtyři utkání, hodně zatrnulo. Jiříček zamířil s otřesem mozku do nemocnice. „Naštěstí“ to byl však jediný následek, nedošlo k žádné zlomenině.

Proto může sedmnáctiletý talent dál pomýšlet na juniorský šampionát. Česká dvacítka by měla zahájit přípravný kemp v pondělí 11. prosince, kdy také trenéři oznámí svou nominaci.

A s tím, jak trenér Patrik Augusta na listopadovém turnaji v Chomutově Jiříčka chválil, by bylo překvapením, kdyby se na – přinejmenším širší – soupisce neobjevil. Pokud tedy bude v pořádku.

„Adam udělal od začátku sezony progres, hraje celkem pravidelně. Dělá pokroky a sbírá zkušenosti. Trenéři dvacítky samozřejmě mají nějakou představu, ale když vidíme Adama každý den na trénincích a zápasech, myslím si, že by v nominaci klidně mohl být,“ přemítal Kořínek.

„Trenéři dvacítky samozřejmě mají nějakou představu, ale myslím si, že by v nominaci klidně mohl být.“

Na druhou stranu, soupiska není nafukovací. A Jiříček není jediným mladíčkem věkově spadajícím do osmnáctky, který si na ni dělá zálusk.

Stejně dobře se v Chomutově jevil i liberecký Tomáš Galvas a podle zpráv z kanadské Mississaugy by měl být na reprezentanční kemp pozvaný Jakub Fibigr, který prožívá v OHL parádní nováčkovský ročník. Je otázkou, zda trenéři najdou místo pro tři zadáky s košíkem.

Jiříček v dosavadním průběhu sezony odehrál 19 extraligových zápasů s bilancí 0+1, průměrně trávil na ledě 13 minut. Galvas nastoupil k 17 utkáním a bodoval třikrát (1+2), ice time má těsně nad deseti minutami.

Naopak všechno nasvědčuje tomu, že benjamínek ročníku 2007 Adam Benák se na šampionátu určitě nepředstaví. Jednak se začátkem října vrátil z áčka napevno do juniorky, odkud by to byl na dvacítky obrovský skok; jednak letěl v listopadu se sedmnáctkou do Kanady a jednak trenér osmnáctky David Čermák následně zmínil, že by se měl Benák o Vánocích nejspíše připojit k jeho týmu. Na největší akci mládežnického hokeje má ještě čas.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz