Kabina vybrala 7 tisíc, Kůs přidal stejný kus. Trhači podpořili dobrou věc

Foto: FB profil SK Trhači Kadaň

Poslední zápas v základní části v podání kadaňského hokejového klubu se nesl v duchu pomoci Ingrid Dvořákové, která je právě z Kadaně.

Chance liga na Hokejka TV

Ingrid Dvořáková, je 18letá dívka, které lékaři pouhý rok po svém narození (v roce 2002) našli zhoubný nádor na pravém oku. Chemoterapie i radioterapie nebyly úspěšné, o oko nakonec přišla. Protéza, která jí následně byla vyhotovena, ale vypadávala, a to navzdory několika plastickým operacím.

Ingrid se proto rozhodla vyhledat pomoc a uspěla na soukromé klinice v německém Mnichově. Jenže náklady spojené s cestou, operací, léčením a dalšími náklady si musí hradit sama. Navíc ji nebyl obnoven průkaz ZTP, díky kterému dostávala kupříkladu příspěvky na dopravu do Německa a léky, které dennodenně užívá. 

V Kadani budou pro Ingrid uspořádány dvě dobročinné akce – ples a běh. Kadaňští Trhači se ji rozhodli taky pomoct, a to v rámci posledního zápasu sezony proti Třebíči. 

Přispívali fanoušci, partneři, klub jako takový, který věnoval kompletní výtěžek za vstupenky, ale také kabina. Jako velkou výzvu vzal celou dobročinnou věc útočník Kadaně Jaroslav Kůs. Avizoval, že částku, kterou dají dohromady jeho spoluhráči, on sám zdvojnásobí.

Foto: skkadan.cz

A slib splnil. Kabina vybrala 7 tisíc korun, Jaroslav Kůs tedy přihodil stejnou částku. Celkem tak kabina Trhačů přispěla částkou 14 tisíc korun.

Snad Ingrid Dvořákové tato částka dopomůže ke šťastnějšímu životu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz