Kalamita u Pirátů! Tým trápí střevní potíže, byla ve svačince salmonelóza?

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jako by toho nebylo dost s ohledem na pád do extraligové baráže. Hokejisty Chomutova potkala v závěru play out kalamita. Většina Pirátů hlásí střevní potíže, do dnešního utkání s Karlovými Vary půjdou Krušnohorci ve značně nekompletním a kombinovaném složení. Útěchou jim může být aspoň fakt, že už proti Energii o nic nejde...

Nový fanshop

Piráti vědí, že je čeká boj o záchranu v baráži, poslední dvě kola skupiny o umístění musejí absolvovat se členy širšího kádru a juniorky. Většina základu týmu je totiž ve stavu nemocných.

„Bohužel nastalo něco, co nikdo z nás nemohl předvídat ani předpokládat. Ve středu tým normálně trénoval, ale ve čtvrtek dopoledne měli trenéři k dispozici zhruba deset hráčů včetně tří brankářů," konstatuje na klubovém webu výkonný ředitel Stanislav Mikšovic.

Problémy nastaly v uplynulých hodinách, konkrétně ve středu odpoledne a večer. V ten den si hráči dali po dopoledním tréninku tradiční svačinku, jak se ukázalo, tohle je zřejmě příčina všech potíží.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

„Bohužel v ní byla zřejmě salmonelóza, jak ukazuje test jednoho z hráčů. Další je postupně absolvují také. Nicméně i u nich se objevily velké střevní problémy a zvracení, takže předpokládáme, že na tom budou stejně. Vše řešíme s Krajskou hygienickou stanicí," doplňuje Mikšovic.

Trenéři Vladimír Růžička, Petr Martínek a Jan Šťastný museli na situaci reagovat, dnešní souboj s Karlovými Vary a nedělní poslední duel play out v Litvínově budou bez chomutovských opor. „Páteční zápas odehrajeme v kombinované sestavě, ale v tuhle chvíli neumím říci, kdy budou všichni hráči stoprocentně k dispozici. Protože léčení může trvat i několik týdnů," připomíná výkonný ředitel klubu.

Do akce by měli jít například mladíci jako Daniel Zeman, Michal Gut nebo Tomáš Koblížek, kteří už se v extralize dospělých objevili. Naskočí členové širšího kádru i juniorky. Přesné složení sestavy bude jasné až před utkáním. Situaci mj. komplikuje i skutečnost, že chomutovská juniorka v sobotu a v neděli hraje čtvrtinále play off na pražské Slavii.

Baráž o Tipsport extraligu startuje přesně za týden, v pátek 29. března. Kromě Pirátů ji budou hrát také Dynamo Pardubice a dva nejlepší týmy z play off Chance ligy

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz