Kanaďan Redenbach hlásí návrat do extraligy, posílí útok Liberce

Foto: hcpce.cz

13. října 2017, 11:16

Adam Bagar

Bílí Tygři reagují na špatný start, zranění Mária Bližňáka i nízkou produktivitu. Pod Ještěd míří kanadský útočník Tyler Redenbach, který v extralize působil už v předchozích dvou ročnících, kdy oblékal dres Pardubic a Třince. Zkušený centr se s Bílými Tygry domluvil na kontraktu do konce probíhající sezony, klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Nový fanshop

„Příchodem Tylera Redenbacha reagujeme na dlouhodobé zranění útočníka Mária Bližňáka, protože hráče podobného typu se nám nedařilo nahradit někým z širšího kádru,“ vysvětluje sportovní manažer a hlavní trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

Ten si od třiatřicetiletého Kanaďana jistě slibuje také zlepšení útočné produktivity. „Tyler je čistokrevným centrem, silný na vhazování a velmi nebezpečný v přesilových hrách,“ dodává Pešán na adresu útočníka, jenž tuzemskou soutěž dobře zná.

„Tyler je čistokrevný centr, silný na vhazování a nebezpečný v přesilových hrách.“

V minulých dvou sezonách působil v Pardubicích a krátce také u Ocelářů. Už v premiérovém ročníku zapsal slušných 27 bodů (10+17) ve 47 střetnutích, vloni pak své bodové konto ještě vylepšil. Při stejném počtu utkání nasbíral 38 bodů (13+25).

Po sezoně ale zkušený centr zamířil do finské Tappary. Spoluhráč Dominika Hrachoviny ale na výkony z extraligy nenavázal, na severu Evropy se trápil. V deseti zápasech zaznamenal jen jeden bod za gól, a tak se vrací zpátky mezi českou elitu.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Oživí ofenzivu Liberce, který po odchodech několika klíčových hráčů jen těžko hledá pohodu z předchozích sezon. Aktuálně mu patří až dvanáctá příčka tabulky. Jedním z problémů Tygrů je právě mizerná produktivita, nastříleli pouhých 19 branek.

Tyler Redenbach se s libereckým vedením dohodl na spolupráci do konce aktuální sezony, trenér Filip Pešán ho může využít hned v pátečním zápase na plzeňském ledě. Tam budou Bílí Tygři usilovat o vůbec první venkovní body v probíhajícím ročníku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz