Kane po vypadnutí: S týmem, který jsme tu měli, je to velké zklamání

Foto: Alena Zapletalová

23. května 2019, 19:46

Marek Hedbávný

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Americké čekání na zlatou medaili z mistrovství světa se protáhne. Příští rok to bude dlouhých šedesát let.

Na Slovensko přitom Spojené státy přivezly výběr hvězd v čele s Jackem Eichelem, Ryanem Suterem, Johnny Gaudreauem nebo Zachem Werenskim. Všemu šéfoval kapitán Patrick Kane.

„Je to velké zklamání. Zvlášť s týmem, který jsme tady měli," říká Kane po vypadnutí ve čtvrtfinále. „Tým měl spoustu dovedností a skvělých hráčů. Mohli jsme jít dál."

Stopku vystavilo Rusko. „Neměli jsme nejlepší start. Po zbytek zápasu jsme ale pracovali hodně tvrdě a snažili se dotáhnout zpátky. Rusko je ale dobrý tým," říká o porážce 3:4. „Byl to zápas, který jsme mohli vyhrát, pokud bychom hráli náš nejlepší hokej. Ale nehráli jsme ho."

Jednou z výrazných postav zápasu byl Andrej Vasilevskij, který opět potvrdil pověst nejlepšího gólmana v NHL. „Je to výborný brankář. Hlavně na konci druhé třetiny jsme měli tlak a nějaké šance, ale vytáhl tam skvělé zákroky," uznává Kane.

Američané i proto letí domů. Cíl v podobě zisku zlaté medaile se rozplynul hodně rychle. „Je to těžký turnaj, je tu hodně dobrých týmů. Už tady nejsou žádné lehké zápasy. Když hrajete proti Francii, Velké Británii nebo Dánsku, tak to berou jako velkou výzvu. Není to lehký turnaj. Zvlášť, když prohrajete pár zápasů, skončíte čtvrtí a v prvním kole pak musíte zrovna na Rusy," hodnotí Kane.

Hvězda Chicaga uzavřela turnaj s bilancí 2+10 z osmi zápasů. K bronzu z loňského šampionátu nicméně další medaili nepřidá. Alespoň zatím. „Získat zlato zůstává mým cílem. Je zklamání, že jsme to v posledních letech nedokázali. Snad se někdy v budoucnu vrátím a půjde to lépe," hlásí.

Kane hrál na třetím mistrovství světa v kariéře. A podruhé v řadě.  „Je to individuální rozhodnutí. Chápu, že ostatní můžou být zranění. Nebo že mají závazky a chtějí mít čas i pro sebe, zvlášť po tak dlouhé sezoně," říká třicetiletý křídelník. „Já teď s Chicagem v play off nebyl a neměl jsem ani žádné zranění nebo něco podobného, takže jsem cítil, že ještě můžu hrát."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz