Kanko a Eden? Před 18 lety první zápas, teď i hattrick: Nic se tam nezměnilo

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Porubský útočník Petr Kanko bude mít slávistický Eden navždy spjatý se svými premiérami – před 18 lety tam za Spartu sehrál své první utkání za muže, teď zapsal také svůj první seniorský hattrick.

Plekanec Chance liga

V dosavadním průběhu sezony měl na kontě dvě trefy, ale ve středeční bitvě na Slavii byl jako utržený z řetězu. Nejdřív v přesilovce úspěšně doklepával puk, pak se protáhl kolem obránců a rychlou kličkou nedal brankáři šanci a nakonec v další početní výhodě znovu dorážel a trefou do odkryté branky zkompletoval hattrick.

„Až si kluci přečtou, že to byl můj první hattrick mezi muži, tak to bude bomba. To budu platit asi dvojnásobek a žena mě doma zabije.“

„To byl můj první,“ šokuje borec, jenž má na kontě dokonce deset startů v NHL. „Vždycky jsem dal dva a když byla možnost toho třetího, tak jsem to raději nechal, ale tady už to bohužel nešlo nedat. Měl jsem to do prázdné branky,“ směje se Petr Kanko. Porubský útočník sehrál v Edenu utkání, které by se dalo označit za životní.

Hattrick porubského Petra Kanka v Edenu

„Asi jo, sedlo mi to a hrálo se mi tady dobře,“ pokyvuje Kanko, který v tu chvíli ani nepomyslel na puk. Zato jeho spoluhráči si hned vzpomněli na týmovou kasu a asi mu to pořádně spočítají. „Honza Káňa už něco naznačoval, jsou na mě nachystaní. Buď to bude něco peněžního, nebo udělám nějakou svačinku,“ culí se Kanko.

„A až si pak přečtou, že to byl můj první hattrick mezi muži, tak to bude bomba. To budu platit asi dvojnásobek a žena mě doma zabije,“ směje se porubský útočník. „No, uvidíme. Máme to tam na nástěnce vypsané, tak snad mě nečeká nic hrozného,“ dodává Kanko po bitvě v Edenu, na který má z dřívějška dobré vzpomínky.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

„Začal jsem tam svou kariéru za muže, tehdy jsem hrál za Spartu a vytáhli si mě do áčka právě na derby.“ Psal se rok 2000, Petr Kanko tehdy dokonce skóroval a přispěl ke sparťanské výhře 4:1. „Pamatuju si to moc dobře a jak tak koukám, nic se v Edenu za tu dobu nezměnilo,“ hlásí s úsměvem čtyřiatřicetiletý autor tří gólů.

Petr Kanko o přesunu z Havířova do Poruby či vzpomínkách na NHL »

Ani ty však Porubě k bodovému zisku nepomohly, v divoké přestřelce prohrála 4:7. „Zpočátku jsme nehráli špatně, chtěli jsme tak pokračovat celý zápas, ale ve druhé třetině jsme bohužel měli desetiminutový výpadek, kdy jsme dělali strašné chyby a soupeř toho dokázal využít. Stálo nás to zápas a body,“ mrzí Petra Kanka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz