Kolín v Chance lize? Pořád shání peníze, měl by poloprofesionální tým

Foto: Facebook SC Kolín

Zatímco Vrchlabí a Šumperk právo účastí v Chance lize využijí, u třetího případného nováčka zatím jasno není. „Situace se má tak, že se nám rozpočet navýšit povedlo, ale ještě ne natolik, abychom mohli říct, že se můžeme přihlásit," říká na kolínském webu prezident Luboš From.

partneři českého hokeje

Vedení se nejprve setkalo s hráči – chce dát totiž šanci těm, kteří si postup vybojovali.

„My jako vedení jsme od začátku prosazovali myšlenku poloprofesionálního týmu, protože jsme nechtěli naše hráče, kteří jsou převážně odchovanci, vynechat. Takže jsme jim řekli, že by mohli pokračovat v zaměstnání a že by se tomu vše, co by šlo, přizpůsobilo. A od nich jsme potřebovali zelenou k dalším krokům," vypráví From v rozhovoru pro sckolin.cz.

V Kolíně jsou velké firmy: automobilka TPCA nebo Draslovka. Klub s nimi pochopitelně jedná, jenže zatím není jasno. Pomoci chce společnost Kopos Kolín. Kozlové každopádně dál vyčkávají.

„Bude to otevřené do poslední možné chvíle."

Deadline pro podání přihlášek je 22. května. „Bude to otevřené do poslední možné chvíle. Finální rozhodnutí uděláme krátce před podáním přihlášek," potvrzuje From. „Rádi bychom to rozhodli dřív, ale pokud se neobjeví teď nějaký výrazný sponzor, který by vložil vyšší částku, tak se bude opravdu vyjednávat až do poslední chvíle."

Kozlové předběžně jednali o případné spolupráci s extraligovými kluby. Proběhly schůzky se zástupci Mladé Boleslavi a Pardubic.

„Přestože Pardubice budou preferovat spolupráci s Vrchlabím, soudím, že bychom po sportovní stránce měli dát dohromady tak silný tým, aby byla soutěž důstojně odehrána. I s tím, že bychom se chtěli udržet. Nechceme, aby to byla záležitost jednoho roku," říká From.

„Je to složité v tom, že se mluví i o druhé vlně koronaviru."

Kolín by hrál v Chance lize poprvé v historii. „Jsme si vědomí, že bychom měli asi nejnižší rozpočet v soutěži," přiznal From pro sckolin.cz. „Je to složité v tom, že se mluví i o druhé vlně koronaviru, takže kalkulovat třeba s příjmem ze vstupného je složité. Je to obrovské riziko, které by mohlo celý klub dostat do situace, která tu kdysi byla, tedy do dluhů."

Foto: sckolin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz