Kontumace ve 2. lize! Půža hrál za Žďár neoprávněně

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Tak tohle se nečekalo. Sportovně technická komise Českého svazu ledního hokeje rozhodla o kontumaci druholigového zápasu mezi Žďárem nad Sázavou a Moravskými Budějovicemi.

Chance liga na Hokejka TV

Důvodem byl neoprávněný start Václava Půži v dresu domácích Plamenů. Žihadla proto ze zápasu berou všechny tři body

Utkání 25. kola mezi domácím Žďárem nad Sázavou a hostujícími Moravskými Budějovicemi mělo celkem jednoznačného favorita v domácím souboru. Jak by taky ne, když rozdíl mezi oběma týmy činil 20 bodů. Žďárští hokejisté dokázali roli papírového favorita naplnit. Zásadní krok k jejímu úspěšnému zvládnutí udělali už v úvodní periodě, kterou ovládli 3:0

Po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 7:4. Velkou měrou se na něm podílel talentovaný útočník Aleš Heinrich (2+2). Svěřenci Radka Hamana proto slavili tříbodové vítězství. První od 30. listopadu.

Jenže…

Plamenům vypomohl v inkriminovaném střetnutí mladý jihlavský zadák Václav Půža. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, pokud by zmíněný hráč letos neodehrál za jihlavskou Duklu už 29 utkání.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

V čem je problém? Současná pravidla říkají, že hráč, který v extralize a Chance lize odehraje během jednoho ročníku 26 a více zápasů za jeden klub, tak už nemůže nastoupit v rámci střídavých startů za žádný jiný celek.

Právě toto pravidlo bylo porušeno.

V oficiálním odůvodnění stojí. „Střídavý start je omezen počtem 26 utkání odehraných ve vyšší soutěži v příslušné sezoně, přičemž po odehrání tohoto počtu utkání ve vyšší soutěži, může hráč v příslušné sezoně pokračovat pouze v jednom klubu a v jedné soutěži.“

Všechny tři body se tak stěhují do Moravských Budějovic. Žihadla získala tímto způsobem své první letošní body z hřišť soupeřů.

Tabulka druholigové skupiny Východ 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz