Kovařčíkové řádili: Extrémní motivace, přijela i babička, říká Ondřej

Michal a Ondřej Kovařčíkové. | Foto: X Český hokej

Vstřelit vítěznou branku prestižní bitvy proti Finsku? Ondřejovi Kovařčíkovi se to povedlo před 17 tisíci diváky a navíc po asistenci od svého bráchy. Jeden z nejhezčích momentů kariéry tak prožil teprve ve svém čtvrtém utkání v národním dresu.

„Je to extrémní motivace do další práce. Udělám maximum pro to, abych i v květnu dostal šanci,“ usmíval se skromný Ondřej Kovařčík s vědomím toho, že mistrovství světa je ještě daleko.

Zkouška „nanečisto“ se každopádně v Praze povedla. Útok Kovařčíků i s Flekem byl v celém zápase nejaktivnější. 

Konečně vám přálo štěstí a reprezentoval jste i s bráchou. Ideální společná premiéra?
Určitě! Asi by nás nenapadlo, že rozhodneme zápas. Ale dobře jsme do toho naskočili, měli jsme dost šancí, to nám zvedlo sebevědomí a hrálo se nám dobře. Za aktivitu jsme získali odměnu.

Oslavu první branky v národním týmu jste si užil naplno, ne?
Takové věci se stanou, když nad nimi člověk napřemýšlí. Nejde to naplánovat. Jsem hlavně rád, že šlo o vítězný gól. Zápas super, atmosféra super…

Pomohla k dobrému pocitu i souhra s bratrem Michalem?
Vyhovuje mi styl, kterým hraje. Jsme podobní hokejisti, i Kuba Flek k nám výborně zapadl. Minulý turnaj jsem třeba hrál s Lukášem Sedlákem, který byl taky skvělý. Je úplně jedno, koho dostanete v reprezentaci do lajny. Všichni kluci jsou výborní.

Asistence od bráchy je ale speciální.
Říkal, že jsem měl tolik šancí, že už mi nechtěl ani nahrávat. (směje se) Tak se rozhodl střílet, naštěstí mě trefil a já už pak jen dorážel.

Trenér Rulík vás chválil, že jste byli jedním z nejlepších útoků…
Každá pochvala je dobrá, ale další zápas začíná za stavu 0:0 a naše výkony musíme zase potvrdit. V tom je hokej krásný.

Od Finů jste ale věděli, co čekat. Byl to velký rozdíl oproti zápasům vašeho Jukuritu?
Jejich nároďák je extrémně kvalitní. Finové hrají v těch nejlepších evropských týmech, tenhle zápas byl ještě o stupeň rychlejší než finská liga.

Tempo bylo náročné, měl jste na ledě alespoň chvilku čas, vychutnat si atmosféru?
Když hrála hymna, člověku projel mráz po zádech. Je to krásný pocit, před sezonou by mě ani nenapadlo, že si můžu zahrát před plnou O2 Arenou. Přijela babička, byli tady kamarádi, dohromady asi dvanáct lidí, takže jsme si to užili všichni.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz