Krach týmu z univerzitní ligy: V Olomouci nenašel místo na ledě

Hokejisté HC Univerzita Palackého v Olomouci. | Foto: Josef Polehňa

Do nového ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje nastoupilo tentokrát „jen“ devět týmů. Olomoucká Univerzita Palackého musela svoje působení přerušit kvůli dlouhodobě špatnému zázemí – zejména proto, že ve svém městě za šest let neodehrála ani jedno soutěžní utkání.

Od roku 2017 patřil olomoucký tým mezi největší průkopníky univerzitního hokeje v Česku. Na domácí led se ale kromě jednoho charitativního zápasu nikdy nedostal.

A přestože od roku 2019 tímto způsobem fungoval i v nově založené Univerzitní lize ledního hokeje, nakonec se časté dojíždění, hledání prostoru pro tréninky i sušení výstroje na studentských bytech stalo neudržitelným (studenti na ledy jezdili do Uničova nebo Prostějova).

Za vše může nedostatečná infrastruktura v Olomouci, kde je pouze jedna ledová plocha. Tu má od města pronajatou extraligový klub HC Olomouc. Jenže na vlastní led univerzitní hokejisty nepustil.

Foto: HC Univerzita Palackého v Olomouci

„Je to velká škoda. Za Olomouc mě mrzí, že nedokázali najít nějakou společnou cestu s klubem nebo městem. Celá liga dlouho věděla, že měli problém s ledy na utkání i tréninky… Je to smutné, ale teď už se to zachránit nedá,“ říká Aleš Hybner, trenér UK Kings Prague.

„Mrzí mě, že nedokázali najít nějakou společnou cestu s klubem nebo městem.“

Právě jeho tým v sezoně 2021/22 vyřadil Olomouc v prodloužení rozhodujícího semifinále. HC Univerzita Palackého ve stejném roce dokonce vyhrála Tipsport UNI Cup nebo brala stříbro z turnaje 3 na 3 v rámci brněnského Olympijského festivalu.

Tým Univerzity Palackého po zisku UNI Cupu 2021.

Tým Univerzity Palackého po zisku UNI Cupu 2021. | Foto: Josef Polehňa

Ani další úspěchy – jako třeba bronz na Akademickém mistrovství ČR – nepomohly k tomu, aby si studenti mohli zahrát přímo v Olomouci.

Dojíždění do Uničova nebo Prostějova pak znamenalo, že týmu chyběla kabina i pravidelné tréninky na ledě. A do páté sezony ULLH už se kvůli těmto důvodům nenašel dostatek obětavých nadšenců.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jiná Liga (@jinaligacz)

„Rozhodnutí Olomouce samozřejmě respektujeme a bohužel jen potvrzuje to, že organizace univerzitního hokejového klubu je stále velmi těžkým oříškem i přes vzrůstající podporu akademické obce,“ popsal předseda České asociace univerzitního hokeje Tomáš Hlaváč. 

„Ani po několika letech se nepovedlo vyjednat prostory pro náš klub.“ 

„Stadion v Olomouci je natolik vytížen, že ani po několika letech jednání s klubem i městem Olomouc nebylo možné vyjednat prostory pro náš klub,“ napsali zástupci HC UP na Facebook. Třeba amatérská liga OHSL se ale na zimním stadionu v Olomouci hraje pravidelně...

Pro amatéry je někdy na zimáku místo už od 20:15. (přesvědčit se můžete sami) Možná je důvod konce univerzitního týmu spíše ten, že klub řešení hledat vůbec nechtěl.

Ten ovšem trvá na tom, že prostor pro univerzitu na zimáku nebyl. „Jsme jediné krajské město, které má pouze jednu ledovou plochu,“ připomíná Simon Vejtasa, marketingový manažer HC Olomouc. „Led je natolik vytížený, že již nezbývá místo. I pro potřeby naší mládeže je kapacita nedostačující.“

„Jsme jediné krajské město, které má pouze jednu ledovou plochu.“

Alespoň na dva tréninky univerzitního týmu týdně se ale prostor mohl najít i v pozdních večerních hodinách. V neděli 15. října začínají amatéři na olomouckém ledě dokonce od 18:00… (rozpis ZDE)

A tak přestože měla HC Univerzita Palackého v Olomouci domácí led několikrát přislíbena, k žádnému utkání nikdy nedošlo. A už ani nedojde.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz