Král McDavid či objev Fox. Kteří hráči se dostali do All-Star týmů sezony?

Foto: nhl.cz

1. července 2021, 15:33

Daniel Fekets

Tak jako každý rok NHL zveřejnila seznam nejlepších sestav právě probíhajícího ročníku. V All-Star týmech mají celky Tampy Bay, Toronta a Colorada po dvou zástupcích. Pochopitelně tam nechybí ani nejužitečnější hráč soutěže Connor McDavid nebo držitel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře Marc-André Fleury. Kdo všechno se do této společnosti dostal?

V elitní sestavě najdeme gólmana Andreje Vasilevského. Muže, který je velmi blízko k poslání své Tampy podruhé za sebou na úplný vrchol. V play off je zatím nejlepším brankářem s 93,6% úspěšností zákroků. V letošních vyřazovacích bojích má v této statistice dokonce lepší čísla než o rok dřív.

Mezi šesticí hvězd nemůže chybět ani Adam Fox, který se stal držitelem James Norris Memorial Trophy pro nejlepšího obránce NHL. Třiadvacetiletý bek newyorských Jezdců prožil fantastický ročník, ve kterém nastřádal v pětapadesáti zápasech 47 kanadských bodů. Ve druhé sezoně v řadě se navíc dostal do plusových čísel ve statistice +/-, což je velmi dobrá vizitka vzhledem k tomu, že se jeho tým do play off znovu nepodíval.

Dalším zástupcem mladé hokejové generace je Cale Makar – nejlepší nováček sezony 2019/20. Dvaadvacetiletý ofenzivní zadák pomohl Coloradu k vítězství v základní části, ale v play off už vyřazení od Rytířů z Vegas neodvrátil. I tak ale se sebou může být spokojen, neboť si v základní části i play off držel bilanci bodu na zápas. Na obránce opravdu skvělý počin.

Útočník Brad Marchand se stal ústřední postavou bostonských Medvědů. Letos dokázal předčít i nejlepšího střelce loňského ročníku Davida Pastrňáka. Právě Marchand táhl znovu skvěle fungující první lajnu svého týmu. Soupeřům se tradičně dostával pod kůži a navíc si připsal hned 69 kanadských bodů v třiapadesáti duelech. Ani v play off se nedržel stranou, na postup přes Islanders to však v druhém kole nestačilo.

V základní části byl bez přehánění k nezastavení. V sezoně, která obsahovala jen 56 zápasů, se dokázal přehoupnout přes metu sta kanadských bodů. V novodobé éře se jedná o opravdu parádní počin. Na sezonu však bude vzpomínat trpce, neboť jeho Edmonton vypadl už v prvním kole poměrem 0:4 na zápasy s Winnipegem. O koho se jedná, moc dobře víte. Tohoto hráče snad ani není třeba představovat.

Druhý nejlépe placený hráč NHL ukazuje, že investice Toronta do něj nebyla úplně marná. Mitchell Marner si v letošní sezoně vedl velmi dobře. Play off mu sice nevyšlo, ale v základní části nasbíral druhý rok po sobě 67 kanadských bodů, letos mu k tomu navíc stačily o čtyři zápasy méně. Výrazně pomohl Maple Leafs k prvnímu místu v divizi, avšak cesta tohoto týmu stejně už poměrně brzy skončila na hokejkách Montrealu.

Málokdo zřejmě čekal, že Marc-André Fleury dostane ve svých šestatřiceti letech cenu pro nejlepšího brankáře soutěže. Zvlášť když ještě v play off minulé sezony plnil za Robinem Lehnerem pozici dvojky. Jeden z nejlepších brankářů tohoto století ale ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Úspěšnost 92,8 % hovoří jasně. Navíc i v play off podával velice stabilní výkony.

Pro velkou část hokejistů a expertů je Victor Hedman tím úplně nejlepším obráncem celé ligy. Není se co divit, tento švédský dlouhán jen už několik let nepostradatelnou stálicí obranných řad Tampy Bay. V letošní sezoně sbírá jednu asistenci za druhou a výraznou měrou tak pomáhá k tomu, aby Tampa zvedla za pár dnů nad hlavu druhý Stanley Cup v řadě.

Bez Dougieho Hamiltona si fanoušci Caroliny těžko umí představit sestavu na zápas. Pravoruký obránce je klíčovým mužem do přesilovek i oslabení, v obranných řadách je jednoznačně bekem číslo jedna. Je produktivní, často se pokouší o střelbu a navíc v jeho přítomnosti na ledě Carolina moc často neinkasuje.

Útočné formace All-Star týmu číslo dvě tvoří další velká jména. Mezi ně patří i Mikko Rantanen, jehož spolupráce s Nathanem MacKinnonem a Gabrielem Landeskogem je pro obrany soupeřů opravdovým postrachem. Finský šikula se letos potřetí z uplynulých čtyř sezon dostal nad průměr jednoho bodu na zápas. V pouhých dvaapadesáti duelech nastřílel hned 30 branek, což je jeho druhý nejlepší počin v kariéře. Na to ale potřeboval o 22 utkání méně než v sezoně 2018/19, kdy zapsal 31 gólů.

Nejlepší střelec ročníku Auston Matthews se překvapivě dostal až do druhé formace nejlepších hráčů. V 52 zápasech nastřílel 41 branek. Měl o osm tref více než Connor McDavid a o devět přesných zásahů předčil Alexe DeBrincata. Jednička draftu z roku 2016 má neuvěřitelný čich na góly, ale stále jí chybí nějaký týmový úspěch. Toho se nedočkala ani letos, neboť vítězný tým kanadské divize z Toronta vypadl se znovuzrozeným Montrealem.

Florida patřila mezi nejpříjemnější překvapení sezony. V základní části skončila v Centrální divizi na druhé příčce, ale v prvním kole play off jí vystavila stopku Tampa. Ústřední postavou jízdy Panterů byl levý křídelník Jonathan Huberdeau, jehož přínos pro tým byl neoddiskutovatelný. Kanadský útočník dlouhodobě na branky spíše asistuje, než je sám střílí, což se také teď potvrdilo. Ke dvaceti gólům přidal hned jednačtyřicet nahrávek.

Jak tedy vypadají kompletní All-Star týmy spolu s týmem nejlepších nováčků?

All-Star tým 1: Andrej Vasilevskij (Tampa) – Adam Fox (Rangers), Cale Makar (Colorado) – Mitchell Marner (Toronto), Connor McDavid (Edmonton), Brad Marchand (Boston).

All-Star tým 2: Marc-André Fleury (Vegas) – Victor Hedman (Tampa), Dougie Hamilton (Carolina) – Mikko Rantanen (Colorado), Auston Matthews (Toronto), Jonathan Huberdeau (Florida).

All-Rookie tým: Alex Nedeljkovic (Carolina) – K'Andre Miller (Rangers), Ty Smith (New Jersey) – Kirill Kaprizov (Minnesota), Josh Norris (Ottawa), Jason Robertson (Dallas).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz