Krstev rozjíždí trenérskou dráhu. Míří k chomutovské mládeži

Foto: Kateřina Kundertová

Fanoušci si ho pamatují jako řízného obránce, ovšem Angel Krstev skončil s profesionální kariérou už před čtyřmi lety. Zato teď rozjíždí tu trenérskou! Juniorský mistr světa z roku 2000 bude působit u dorostu Chomutova.

partneři českého hokeje

Dnes devětatřicetiletý Krstev má na kontě přes pět stovek extraligových startů. Nejvíc času strávil v Liberci, objevil se i ve Slavii, Spartě či Vítkovicích. Mohutný zadák s bulharskými kořeny zavítal s hokejem také do Kanady, Ruska, Švédska a Itálie.

Jestli něčím vyčníval ve statistikách, byly to trestné minuty – pravidelně jich za sezonu sbíral trojciferný počet.

Svůj největší týmový úspěch zaznamenal na začátku roku 2000, kdy s českou reprezentací do 20 let poprvé vyhrál mistrovství světa. Však si ho připomněl během posledního šampionátu v Ostravě a Třinci, kdy nechyběl na srazu mistrů po dvaceti letech.

Příznivci vrcholového hokeje ho na ledě neviděli od angažmá v pražské Slavii v sezoně 2015/16, kdy se třeba blýskl dvojicí gólů z poloviny hřiště během jediného týdne:

Poslední roky už jen brousí pro zábavu krajskou ligu za B-tým Kadaně. Na republikovou scénu se teď ale vrátí v trenérské roli – v Chomutově bude asistentem Kamila Koláčka u extraligového dorostu!

„V trenérských týmech u akademie nám chyběl někdo, kdo by měl zkušenosti jako obránce. Takového člověka jsem hledal. Angel bydlí v Chomutově a z jeho aktivní kariéry vím, že byl týmový hráč, protože jsme spolu hráli. Věřím, že právě tohle bude jedna z věcí, kterou přenese na naše mladé kluky,“ vysvětluje na klubových stránkách sportovní ředitel mládeže Petr Jíra.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Krstev zná chomutovské prostředí z ročníků 2000/01 a 2013/14, kdy za KLH a Piráty odehrál celkem 83 duelů. S Jírou, který je starší o dva roky, se potkal v obou sezonách. Na začátku tisíciletí byli u triumfu mužstva v první lize, postup do extraligy jim však tehdy zhatily v baráži Karlovy Vary. O třináct let později naopak nezabránili sestupu z nejvyšší soutěže.

Odchovanec Kobry bude na střídačce hokejistů do 16 let teprve sbírat trenérské zkušenosti, to hlavní kouč Koláček už jich má u mládeže dost. Několik sezon vedl chomutovský starší dorost, poslední dva roky po reorganizaci šéfoval dorostu společně s Jírou. Vedle toho působil jako asistent u mužů v Kadani a v roli konzultanta vypomáhal i hlavnímu týmu Pirátů.

Definitivní podobu trenérských štábů u mládežníků doladí klub později, podle toho, jak se vyvine dosud nejistý osud seniorského hokeje. Juniorku by měl podle všeho mít na starosti zmiňovaný Jíra.

Kamil Koláček

Kamil Koláček | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz