Liberec po konci Pešána povede Augusta, Benátky jsou bez kouče

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberec má po čtyřech sezonách nového trenéra. Filipa Pešána nahrazuje jeho dosavadní asistent Patrik Augusta, kterému bude nově pomáhat benátecký kouč Jiří Kudrna. Klub to uvedl v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Filip Pešán na začátku týdne kývl na nabídku Českého hokeje, stal se novým šéftrenérem svazu a zároveň generálním manažerem národního týmu do dvaceti let. V Liberci sice dál zůstává jako sportovní ředitel klubu, ale na střídačce po čtyřech veleúspěšných sezonách končí.

„Během naší spolupráce v minulé sezoně jsem si ověřil, že je velmi pracovitý a férový chlap."

„Jsem přesvědčený, že tato nová zkušenost mě posune zase o něco dál. V Liberci zůstávám v pozici sportovního ředitele a budu i nadále zodpovědný za složení týmu i jeho výsledky. Jsem rád, že i v tomto ohledu našly obě strany společnou řeč," těší uznávaného trenéra.

Jeho pozici na střídačce zaujme dosavadní asistent Patrik Augusta. „Je výborný člověk a také trenér. Během naší spolupráce v minulé sezoně jsem si ověřil, že je velmi pracovitý a férový chlap. Těším se tady na jeho další práci," líčí Pešán, který už rozhodl i o asistentovi.

„V posledních letech odvedl velký kus práce, jeho nasazení a entuziasmus jistě ocení i Patrik."

„Logickým krokem v trenérské hiearchii naší organizace je posun Jiřího Kudrny z pozice hlavního kouče Benátek na post asistenta trenéra u A-týmu Bílých Tygrů. Jirka v posledních letech odvedl velký kus práce, jeho nasazení a entuziasmus jistě ocení i Patrik," má jasno Pešán.

Zatímco pro Augustu to bude už druhá zkušenost na pozici hlavního trenéra extraligového týmu, když vedl už Mladou Boleslav, bývalého útočníka Bílých Tygrů Jiřího Kudrnu čeká premiéra na extraligové lavičce. O jeho nástupci v Chance lize se rozhodne v nejbližších dnech.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz