Louže krve nevypadala hezky. Hrozně mě bolela hlava, popisuje Honzík

Foto: hcdukla.cz

Když David Honzík po zápase mluvil s novináři, kousíček od oka měl zašitý šrám a po tváři mu stále tekly kapky krve.

HokejkaSHOPvanoce

Ve 33. minutě semifinálového zápasu mezi Jihlavou a Kladnem se totiž hrozivě zranil: Jaromír Jágr ho nešťastně trefil bruslí do hlavy.

Honzík okamžitě zamířil na ošetření. Horácký zimní stadion v tu chvíli trnul – málokdo viděl, co přesně se stalo, ale krvavá kaluž na ledě vypadala děsivě.

Pak ale přišel heroický moment. Honzík se po krátkém ošetření vrátil na led a utkání dochytal. Jihlavští fanoušci bouřili – návrat po takovém zranění nikdo z diváků nečekal.

Věděl jste hned po tom zranění, že se vrátíte?
No, hned jsem to nevěděl. Ta louže krve nevypadala vůbec hezky. V tu chvíli mě hrozně bolela hlava. Jak jsem si ale lehl na lehátko, tak se mi rozmotala. Doktor mě zašil, napil jsem se a hned jsem šel zpátky. To je play off. Dokud jsem aspoň trošku cítil, že můžu, tak jsem šel.

Co se vlastně stalo?
Dostal jsem bruslí. Byla tam nějaká strkanice – myslím, že to byl Jaromír Jágr, kdo padal a trefil mě patou brusle přes mřížku. Naštěstí to dobře dopadlo. Taky mě ta brusle mohla trefit třeba do krku. Tohle je v pořádku.

Když jste byl na ošetřovně, Dukla zrovna dostala gól na 1:2.
No, jak je hostující kotel přímo nad naší šatnou, tak jsem si prvně myslel, že jsme dali gól my. Protože to byl hroznej řev. Pak jsem se ale koukl na televizi a zjistil, že ho dali oni. To mě hrozně mrzelo.

Pro vašeho parťáka Niklase Lundströma to musel být hodně nešťastný moment, když dostal z druhé střely gól.
No, to jsem mu vůbec nezáviděl... Vůbec jít do rozjetého zápasu je pro gólmana v jakékoliv situaci těžké.

V pátek jste byl na střídačce. Kdy jste se dozvěděl, že v druhém utkání budete chytat?
Včera po zápase.

Byl jste nervózní?
Ne, já se těšil. Proto přece ten hokej hraju, pro play off. Kvůli play off celý rok dřeme.

Co zápas rozhodlo?
To, že jsme do něho dobře vstoupili. Úplně jinak než do našich předchozích zápasů v play off. Dnes jsme opravdu hráli playoffový zápas. Hráli jsme jako tým a blokovali jsme střely. Dneska to od nás byl výkon hodný semifinále.

Po páteční prohře jste se tedy poučili?
Přesně tak. V kabině jsme si říkali, že o tom, co máme dělat, pořád jenom mluvíme, ale že to ve skutečnosti neděláme. A dneska jsme to konečně udělali. Myslím, že jsme hráli výborně.

Kdy vám v bráně bylo nejhůř, vyjma toho zranění?
Ta lajna Jágra s Plekancem je nebezpečná. I ta druhá s Vampolou a třetí se Zikmundem... Jsou nebezpeční, Kladno není jen o první lajně. Když měli ke konci zápasu přesilovku 5 na 3, tak to byl asi nejnebezpečnější moment zápasu. Těch sil už moc nebylo.

Chytil jste všech 34 kladenských střel. Řekl jste si o post jedničky pro příští zápas?
To nevím, na to se musíte zeptat trenérů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz