Milčakov se po odchodu z Plzně vrátil do Minsku, zabojuje o KHL

Foto: hcskoda.cz

Před minulou sezonou přišel do Plzně jako parťák k Dominiku Froldovi, běloruský brankář Dmitrij Milčakov odvedl Západočechům solidní služby. Teď už je zase zpátky ve vlasti a pokusí se zabojovat o Kontinentální ligu. Milčakov podepsal zkušební kontrakt s Dinamem Minsk.

HokejkaTV

Třiatřicetiletý gólman už za Dinamo v minulosti chytal. Nejprve ještě v době, kdy klub hrál domácí nejvyšší soutěž. Později si Milčakov vyzkoušel také KHL, konkrétně v letech 2013-16 – tehdy absolvoval celkem 46 zápasů ruské soutěže. Další dvě sezony pak hájil branku konkurenční Junosti Minsk.

Nyní se zapojil do přípravy Dinama, které tento týden zahájilo společné tréninky. Klub doznal mnoha změn – staronovým hlavním koučem je Craig Woodcroft, jeho asistentem a zároveň sportovním ředitelem byl jmenován Michail Grabovskij.

Legenda běloruského hokeje, která ukončila aktivní činnost po vážných zdravotních problémech, má být v Dinamu zárukou kvalitního výběru hráčů. Klub nedávno znovu podepsal švédského gólmana Jhonase Enrotha, na soupisce je momentálně zraněný Michail Karnauchov. Šanci vyhlížejí mladíci, Alexander Osipov a Nikita Tolopilo.

O místo v kádru se nyní pokusí i Dmitrij Milčakov, který byl po jarním odchodu ze Škody Plzeň bez angažmá. V extralize odchytal i s play off 12 zápasů, jasnou jedničkou týmu trenéra Čiháka byl Dominik Frodl. Před novou sezonou zamířil do kádru Škody exhradeckjý Jaroslav Pavelka, klub má k dispozici také Kristiána Koláře.

Milčakov už je zase zpátky v běloruském hlavní městě, kromě něj se o angažmá v Dinamu uchází sedm jiných hokejistů. Jak uvedl web účastníka KHL, zkušební smlouvy podepsali například obránce Roman Djukov, který hrál i na MS elitní kategorie, dále další reprezentanti Artěm Volkov, jednatřicetiletý Andrej Stěpanov nebo ještě o sedm let starší veterán Alexander Matěruchin, jenž kdysi reprezentoval Ukrajinu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz