Bez bojovnosti to nepůjde, zjistili Tygři. Rychlovský před Rouskem smeká

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Schytali jednu, druhou, třetí střelu, pak ještě spoustu dalších. A každou bouřlivě slavili. Bylo úchvatné sledovat, jaké srdce dali junioři Liberce do utkání roku na Spartě – a nakonec mohli slavit postup do play off. Tam si dají ve čtvrtfinálové sérii repete! „Sparta má taky výborný tým, podle mě máme stejné týmy,“ říká Jakub Rychlovský.

HokejkaTV

Jakube, souhlasíte, že to pro vás byl zápas roku?
Dá se říct, že to pro nás už byl zápas play off. Celý tým jsme tam nechali úplně všechno, co v nás bylo, a když takhle budeme hrát v play off, tak si myslím, že můžeme dojít strašně daleko. To, co celý tým předvedl, bylo opravdu neskutečné. Velká škoda byla, že jsme dvě vteřiny před koncem druhé třetiny dostali gól do šatny na 3:2, ale nikdo v kabině nevěřil tomu, že bychom tenhle zápas měli prohrát. Protože jak jsme hráli, to bylo neuvěřitelný.

Skupina o play off byla hodně náročná, že?
Když jsme přišli do juniorky my kluci z Benátek, tak jsme hráli ještě dva zápasy v základní části. Tam jsme byli dominantní, oba dva jsme suverénně vyhráli. Začátek skupiny o play off se nám úplně nevydařil, prohráli jsme po nájezdech v Pardubicích, pak byly naše výkony na houpačce. Jeden se nám povedl, v odvetě proti Pardubicím jsme hráli výborně, proti Hradci zase padesát na padesát a na Spartě zase výborně.

S Michalem Teplým jsme to řešili na začátku skupiny: Opravdu si u vás sedly posily s těmi „původními“ hráči? Nemohly v tomhle nastat drobné potíže?
Myslím, že partu máme výbornou, kolektiv si sedl a všechno je v pohodě. Ale můj názor je ten, že jsme si občas mysleli, že to půjde bez té bojovnosti, že si tam jenom budeme házet žáby a dávat si to do prázdné brány. A když každý tým vidí, že to takhle nabijeme, tak si na nás dává větší pozor a hlídá si nás. Bez té bojovnosti a stoprocentního až stodvacetiprocentního nasazení to nejde.

Měli jste během zápasu zprávy z Hradce Králové?
Vůbec. My jsme si s klukama před zápasem řekli, že si prostě jdeme pro tři body a budeme se soustředit jenom na svůj zápas. Vůbec jsme nevěděli, jak Pardubice s Hradcem hrajou. Podívali jsme se až po zápase, jinak jsme to vůbec neřešili.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co jste si říkali, když jste viděli, že Spartu posílil Lukáš Rousek?
Určitě jsme si toho všimli, ale vůbec jsme se na to nesoustředili. On je neskutečný hokejista. Podle mě se skoro všichni kluci v pátek koukali v televizi na extraligu a když viděli, co tam dělá mezi dospělými, tak to před ním klobouk dolů. Ale myslím, že jsme si ho hlídali a nic moc proti nám neudělal. My se nikdy nesoustředíme na to, jaký mají oni tým, soustředíme se sami na sebe.

Spartu jste nakonec chytli i do čtvrtfinále. Co od série očekáváte?
Když jsme s klukama zjistili, že máme znovu Spartu, tak jsme říkali, že už se nemáme navzájem čím překvapit. Od série očekávám náročný bruslivý hokej plný osobních soubojů, budou rozhodovat přesilovky a malé detaily. Sparta má taky výborný tým, podle mě máme stejné týmy. Víme, že je můžeme porazit, prostě si za tím půjdeme a necháme na ledě všechno.

Co jste říkal na ostatní týmy, které do play off postoupily? Překvapil vás Vsetín?
No, to je velké překvapení. Když jsme s klukama sledovali vývoj, tak jsme říkali, že před nimi klobouk dolů. Oni podle mě hrají výborně týmově. My jsme je sice u nás doma porazili 12:0, ale to pro ně byl asi jenom impuls k tomu, aby na sobě ještě víc pracovali a víc se semkli. Teďka podle mě ještě dojdou hodně daleko. Přijde jim tam na play off asi i hodně fanoušků. Bylo by super, kdybychom na ně narazili a užili si to u nich.

Doma byste taky byli za fanoušky moc rádi, že?
Chtěl bych určitě všechny pozvat, ať nás přijdou do Svijanské arény podpořit. Ať jich přijde co nejvíc a pomůžou nám dostat se co nejdál.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz