Bruk u nové dvacítky překvapil: Do Berlína bere 16letého Brabence!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po Novém roce už se pozornost hráčů ročníku 2001 a maldších začne upínat k dalšímu mistrovství světa dvacítek. České mladíky pod hlavičkou reprezentace U19 čekají ve zbytku sezony dva turnaje, ten první na začátku února v německé metropoli.

partneři českého hokeje

Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán zatím ještě hledá nástupce Václava Varadi u kormidla dvacítky, na trenérském štábu jejího nástupnického týmu se tak jako tak nic nemění. Devatenáctku dál vedou David Bruk a Miroslav Přerost.

Na turnaj do Berlína pozvali různorodou sestavu, v níž figurují zkušená jména i několik nováčků. S reprezentací odjede Karel Klikorka coby jediný mladší hráč z nedávného MS juniorů, který zůstal v Evropě; dále i Jan Mlčák, jenž dlouho čekal na případné zapsání na soupisku, a také další účastníci přípravných kempů David Vitouch a Radek Mužík.

Osmička nominovaných jako Jan Škorpík, David Jindra či Matěj Morong zase absolvovala prosincový turnaj World Junior A Challenge. Češi tam svými výkony příjemně překvapili, ale i tak skončili bez medaile na čtvrtém místě.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Rovnou čtyři hráče naopak čeká premiéra v národním dresu: Brankář Hugo Haas ze známé rodiny předvádí poslední dva roky zajímavé výkony ve Švédsku, hradecký obránce Jakub Váchal nedávno debutoval v Lize mistrů, kladenský Petr Hašek patřil mezi nejlepší útočníky turnaje O Pohár DHL a další forvard Tomáš Křehlík střídá karlovarskou juniorku s áčkem Sokolova.

Jednoznačně největším překvapením je ale nominace Jakuba Brabence. Zatímco zbytek týmu kompletně tvoří hráči ročníku 2001, Brabenec je dokonce o dva roky mladší!

Bronzový medailista z World U17 Hockey Challenge dosud střídal brněnský dorost s juniorkou, ale po Vánocích si vysloužil laso z Litoměřic. V prvních sedmi zápasech mezi seniory nebodoval, na ledě zatím dostává od devíti do třinácti minut za zápas. Kouč Stadionu i devatenáctky David Bruk teď mladičkému útočníkovi připraví ještě ostřejší zkoušku.

Češi se budou krátce připravovat právě v Litoměřicích, v úterý 4. února se přesunou do Berlína, kde pro ně o den později turnaj vypukne. V hale Wellblechpalast odehrají čtyři zápasy bez odpočinku, postupně vyzvou Finy, Švýcary, Němce a Švédy.

Předešlé dva ročníky se na únorovém turnaji pěti zemí ukázaly v dobrém světle a obsadily druhé místo za Švédskem.

Foto: Matthew Murnaghan, Hockey Canada

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Škorpík (Litoměřice), Hugo Haas (Växjö, Švédsko).

Obránci:
Jakub Váchal (Hradec Králové), Jan Mlčák (Litoměřice), Jakub Žůrek (Benátky nad Jizerou), Jiří Suhrada (Tappara Tampere, Finsko), Adam Rutar (Olomouc), Daniel Poizl (Kadaň), Karel Klikorka (Ústí nad Labem).

Útočníci:
Matěj Morong (Hradec Králové), David Vitouch (Sparta Praha), David Jindra (Litvínov), Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Benátky nad Jizerou), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Martin Beránek (České Budějovice), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Tomáš Bernat, Petr Hašek (oba Kladno), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Adam Křemen (Sokolov), Tomáš Křehlík (Karlovy Vary).

Náhradníci:

Brankáři: Šimon Zajíček (Litvínov), Ondřej Chaloupek (Jihlava). Obránci: Jakub Černohorský (Jihlava), Albert Šiller (Plzeň), Ondřej Volráb (Kladno), Jan Klodner (Kadaň). Útočníci: Filip Přikryl, Marek Princl (oba Plzeň), Jakub Čížek (České Budějovice), Petr Poppel (Hradec Králové).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistent trenéra: Miroslav Přerost
Trenér brankářů: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustod: Jiří Šrámek

Program turnaje pěti zemí v Berlíně

Úterý 4. února:
15:30 Švédsko – Švýcarsko
19:00 Německo – Finsko

Středa 5. února:
15:30 Finsko – Česko
19:00 Německo – Švédsko

Čtvrtek 6. února:
15:30 Česko – Švýcarsko
19:00 Finsko – Švédsko

Pátek 7. února:
14:30 Švýcarsko – Finsko
18:00 Německo – Česko

Sobota 8. února:
13:00 Švédsko – Česko
16:30 Německo – Švýcarsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz