Dřív se Woody díval z tašky, vypráví Ebenstreit. Zlatou okoukal v NHL

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další díl Příběhy masek přináší další animovanou pohádku. Karlovarský Adam Ebenstreit si už v dětství oblíbil kovboje Woodyho, který ho bude provázet i na nové masce.

Aplikace Tipsport extraligy

Právě látkový panáček, který prožívá různá dobrodružství s dalšími hračkami, je stěžejním prvkem celé brankářské masky. „Pro mě je určitě nejdůležitější postavička Woodyho, protože jsem ho ještě jako malý dostal od babičky, když mi ho přivezla z Ameriky. Oblíbil jsem si ho a vozil jsem ho pak na zápasy jako maskota,“ říká Adam Ebenstreit.

„Mamka vždycky měla Woodyho v kabelce, odkud mu koukala jenom hlava, aby viděl ven. Teď už jako hračka jezdit nemusí, protože ho mám na helmě,“ culí se.

Foto: Archiv Adama Ebenstreita

Druhý bok helmy a část zadního krytu hlavy pokrývá velký zlatý lev, který má úplně jiný význam, než jaký se na první pohled zdá. „Mám tam lva, protože jsem ve znamení lva. Spojitost se lvem od Českého hokeje to nemá vlastně žádnou, jenom to tak vypadá,“ tvrdí.

„Nechal jsem velkou část masky na grafikovi a jenom jsem mu řekl, že tam chci lva, on mi tam dal tohohle a vymyslel i to pokračování na zadní kryt,“ pokračuje mladý brankář, jenž dominantní zlatou barvu okoukal v NHL.

„Zlatá se mi líbila na masce Tuukky Raska, takže jsem si to udělal podle něho. Na mřížce taková barva moc nebývá, ale vůbec mi to nevadilo, nevnímal jsem to a nepřišlo mi to jiné,“ uvádí Ebenstreit.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vzhledem ke složitějšímu příjmení se mu hodí přezdívka, která se v jeho rodině dědí už přes generaci. „Tuhle přezdívku měl už můj děda a mně takhle od mala všichni říkají, už ani nevím, kde to přesně vzniklo. Začínal jsem s hokejem v Třemošné, kde mi začali takhle říkat už od první třídy, a vydrželo mi to dodnes. Říkají mi tak spoluhráči, trenéři i učitelé,“ vypráví.

Čtrnáctiletý gólman hájící barvy karlovarské Energie už nyní vymýšlí novou grafiku, se kterou by chtěl vyjet do příštího ročníku. „Na další sezonu budu mít novou masku, a ta už bude varská. Stoprocentně tam bude Woody, ale tentokrát asi černobíle kvůli barvám týmu, a na druhé straně bude místo lva asi znak Energie. Zbytek si musím ještě rozmyslet,“ uzavírá Adam Ebenstreit.

Foto: Archiv Adama Ebenstreita

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz