Motor místo Kanady? Toman hned zařídil výhru. Trefil se i Bernovský

Další dva junioři v úterý zaznamenali první góly za extraligový A-tým v rámci Generali Česká Cupu. A v případě Matěje Tomana, který by teď doma v Českých Budějovicích za normálních okolností asi nehrál, to byl dokonce gól vítězný.

Chance liga na Hokejka TV

Motor podal už na Spartě víc než sympatický výkon, ale dobře rozehrané utkání v závěru ztratil. Proti Plzni naopak vůbec nezačal ideálně. Navzdory střelecké převaze soupeře 48:24 ovšem zůstal ve hře a za stavu 2:2 ve třetí třetině urval první „malé“ extraligové vítězství.

Rozdílovou branku vstřelil Matěj Toman, který se domů vrátil po dvou letech ve Western Hockey League. Poslední zápas v budějovickém dresu odehrál 1. dubna 2018, a to za starší dorost.

Ano, dost možná si vzpomenete. Bylo to extraligové finále proti Salcburku a skvělý Toman v nájezdech vystřelil Motoru titul. Navíc před televizními kamerami na stadionu Vítkovic.

V téže sezoně nastoupil i k patnácti zápasům za první mužstvo. Ve věku 16 let, 10 měsíců a 4 dnů byl nejmladším hráčem klubové historie, jenž skóroval dvakrát v jednom zápase. Proti Ústí nad Labem.

Teď se do zámoří nevrací, své působení v Kanadě ukončil. Místo toho bojuje o místo v kádru áčka, které mezitím postoupilo do nejvyšší soutěže.

Český reprezentant a účasntík loňského MS osmnáctek na Spartě nehrál, zato v duelu proti Plzni ukázal svou pohotovost. Když Ivan Lytvynov v přečíslení nevyužil jeho zadovku, Matěj Toman si vzal puk za bránou a bleskově ho procpal kolem tyče za Dominika Pavláta, který trochu zaspal.

Když pak Zdeněk Doležal přidal svou druhou trefu v zápase, České Budějovice oslavily vítězství 4:2. Vrátily se tak do boje o postup ze skupiny.

Něco podobného platí i pro Vítkovice, které ve třetím kole poprvé vyhrály. Na ledě prvoligového Přerova splnily roli favorita dost jednoznačným způsobem a pod vítězství 7:1 se rovněž podepsal jeden z juniorů.

Jan Bernovský uspěl díky důrazu, když po střele Dominika Lakatoše našel kotouč a poslal ho nad ležícího brankáře Martina Holíka.

Odchovanec brněnského Warrioru rozdělil loňský ročník mezi áčko Havířova (22 zápasů / 0+2) a juniorku Vítkovic (27 / 11+18), na konci sezony pomohl k návratu mezi elitu havířovské juniorce. V Generali Česká Cupu zatím nastoupil ke všem třem utkáním svému týmu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz