Na kluky jsem extrémně hrdý, řekl kapitán Myšák. Co dvacítce vzkázal Pešán?

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Věděli, že jasným favoritem je soupeř, ale dokázali zabrat a odmakat partii do posledních sil. Čeští junioři statečně vzdorovali domácí Kanadě, na překvapení sice nedosáhli, ovšem jejich výkon potěšil. Škoda jen, že je znovu trápila koncovka. Po porážce 0:3 pro dvacítku turnaj skončil.

Aplikace Tipsport extraligy

Po bitvě zavládl v českém táboře smutek, znát byl i na tiskové konferenci, kde utkání hodnotili kapitán Jan Myšák s obráncem Radkem Kučeříkem. Do řeči moc nebylo, končí éra jedné party, která si na turnaji prošla vlnami zklamání a ohromné euforie.

Proti Kanadě do toho junioři šli, jak slibovali. Tedy nebojácně, odhodlaně a soustředěně. „Bylo to těžký, tlačili jsme se do střel, měli jsme jich víc. Ale jestli chceme vyhrát, musíme dát gól," upozornil Jan Myšák. Junioři poctivě dřeli, věděli, že každé střídání musejí jet na maximum. „Snažili jsme se co nejlépe připravit. Ale bohužel to nevyšlo," litoval Radek Kučeřík.

Kanadští rozhodčí vyloučili pouze po jednom hráči na každé straně, měli přece jen volnější metr. Češi v tom problém neviděli „Vždycky je to o nás. Nemůže nás ovlivnit, když rozhodčí nepískli nějaký faul. Jsme lidi, to se stát může," potvrdil s nadhledem Myšák.

Junioři vyslali na soupeře 29 pokusů, jenomže ani jednou neskórovali. Právě efektivita a produktivita patřily k největším slabinám české reprezentace. Když pomineme silvestrovský duel s Rakouskem, gólů dala dvacítka minimum. „Ve skupině jsme měli zápasy nahoru a dolů. Základ byl ten s Rakušany. Že jsme přidali výhru s Ruskem, to nám jenom pomohlo. Přišlo čtvrtfinále a to už je vabank. Kanadě to vyšlo, což nás mrzí. My jsme bohužel smutnější," připomněl Kučeřík.

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Junioři si play off zajistili ze čtvrtého místa, tím pádem vyzvali nejlepší tým druhé skupiny. Tedy Kanadu. „Třeba by nám pomohlo, kdybychom šli na někoho jiného, ale teď už je to jedno. Postoupili jsme ze skupiny, čtvrtfinále je vždycky jiný zápas. Chtěli jsme se připravit co nejlépe, ale bohužel to nevyšlo," doplnil Kučeřík.

Dvacítku po zápase pochválil vzkazem na Twitteru svazový kouč Filip Pešán. Jak viděl vystoupení na šampionátu český kapitán? „Nějaké zápasy nebyly dobré, nějaké jsme vyhráli. Ale hlavní je vždycky čtvrtfinále a to se nám nepovedlo. Bohužel," uvedl Myšák. Přiznal, že bude rád vzpomínat především na soudržnou partu hráčů a celého týmu.

„Jsem extrémně hrdý na kluky, na svoji druhou rodinu. Jsem hrdý, že jsem tu s nimi mohl být. Byli jsme všichni pospolu, hráči i realizační tým. To bylo neuvěřitelné. Něco podobného jsem v životě nezažil. Soudržnost byla neskutečná, o to víc mě mrzí, že to nevyšlo," řekl smutně.

Stejný pohled má i Kučeřík: „Tohle nebyl tým, ale druhá rodina. Pro všechny z nás je to teďka hrozně těžké. Musíme přes to přejít a co nejrychleji to hodit za hlavu. Jsem hrozně pyšný – fakt na každého kluka, na kohokoli z týmu. Všichni, co tady byli, tam nechali všechno. Za to jsme hrozně moc rádi."

Mezi nejlepšími hráči ?? je i ten nejmladší ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Sobota 2. ledna 2021

Jan Myšák si velmi váží, že letošní dvacítku vedl jako kapitán. „Byla to pro mě velká čest, doufám, že jsem dělal dobrá rozhodnutí. Už před turnajem jsem říkal, že to není jen o mně. Že já mám na dresu to céčko. Lídrů jsme měli víc." Jeho slova podepsal i Kučeřík. „Nebylo to o tom, kdo co dostane na dres. Nezáleželo, kdo si v kabině vzal slovo. Byli jsme jako rodina. Všichni jsme drželi slovo a navzájem se podporovali," uzavřel.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz