Pecka pro karlovarské juniory! Radil jim Lukáš Bauer

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Málokterým hokejistům se poštěstí, aby jim v tréninku pomohla taková persona. Karlovarští junioři na soustředění v Krušných horách využili rady od Lukáše Bauera, legendy českého běžeckého lyžování!

Chance liga na Hokejka TV

Mladí energetici makali na soustředění v Božím Daru minulý týden od čtvrtka do neděle. Trenér Václav Eismann jim dal pořádně do těla, ale třešničku na dortu si užili až na závěr. Poslední trénink pro ně totiž připravil Lukáš Bauer, majitel tří medailí z olympijských her a dvou z mistrovství světa.

„Pro kluky to bylo, už jen z motivačních důvodů, dobré, mít vedle sebe úspěšného olympionika. To byl hlavní cíl,“ zmiňuje pro webové stránky hokejkv.cz Eismann.

„Ze začátku se mi do toho úplně nechtělo, protože jsem hodně lenivej.“

A jak se vůbec zrodil nápad, aby Bauer karlovarským talentům vypomohl? „Úplně náhodou. S Lukášem Mensatorem se známe delší dobu a tím, že kluci bydleli tady na Božím Daru padesát metrů od mého domu, tak je napadlo mě oslovit. Shodou náhod a okolností jsem byl doma mezi svými soustředěními,“ líčí legendární běžec na lyžích.

„Ze začátku se mi do toho úplně nechtělo, protože jsem hodně lenivej,“ směje se v rozhovoru na klubovém YouTube kanálu. „Pak jsem tu hozenou rukavici ale sebral a vymysleli jsme trénink zaměřený na dynamiku. Myslím, že klukům jsem ukázal trošku jiný trénink, než standardně dělají,“ hlásí Bauer.

„Věřím tomu, že na konci soustředění to pro ně bylo oživení, ale bylo vidět, že už dostali zabrat, protože byli unavení,“ ví muž, který ukončil aktivní kariéru v roce 2017 – tedy po dlouhých dvaceti letech ve vrcholovém sportu.

V současnosti Bauer pracuje jako hlavní trenér polských běžců na lyžích, u nichž má smlouvu do olympiády v Pekingu 2022. Před hokejisty si ale zkusil zase něco jiného. „Pro mě to bylo nové v tom, že já mám tým sedmi reprezentantů a tady na mě bylo 29 hokejistů, ta síla kabiny je trochu jiná. Myslím si ale, že jsem to odřídil dobře a nebál jsem se hráčům něco říct. Snažili se a bylo to super,“ chválí.

„Snažili se a bylo to super.“

Karlovarští junioři prožili v Krušných Horách náročné čtyři dny, které jim ještě ztížilo nepříznivé počasí. Částečně kvůli tomu využili vnitřní prostory v nedalekém Perninku, ale stejně se s deštěm museli vypořádat.

„Vzhledem k podmínkám nakonec se soustředěním můžeme být spokojení. Chtěli jsme se věnovat hlavně rychlostně silovému zatížení a anaerobnímu zatížení s důrazem na prověrku charakteru hráčů v těžkém laktátovém tréninku. Měli jsme cíl, který jsme hlavně z objemové stránky chtěli splnit, a to si myslím, že se nám až na jednu výjimku podařilo,“ líčí kouč Václav Eismann.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Soustředění pro něj mělo velký přínos z toho hlediska, že si poprvé stáhl hráče juniorského věku, kteří dosud letní přípravu absolvovali s A-týmem. Tedy brankáře Hamrlu a Horáka, obránce Turečka a útočníky Adámka, Jiskru, Křehlíka, Křemena a Novotného. Nezúčastnil se jen marod Rozhon.

„Po dohodě s trenéry áčka jsme se rozhodli, že tuhle akci absolvují s námi, protože je jasné, a to teď nechci vůbec spekulovat, že některé hráče budeme využívat v pro nás velice náročné sezoně vzhledem k počtu sestupujících. Chtěli jsme je tu mít s námi, protože během celého přípravného období jsme s nimi v kontaktu nebyli,“ vysvětluje Eismann na webu Energie.

Svěřencům dopřál po krušnohorské šichtě jenom kratičký oddech, suchou letní přípravu s nimi potáhne ještě tři týdny. Na její závěr by ale hráče přece jenom měla čekat příjemnější kapitola v podobě tréninků na ledě v Ostrově.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz