Po půl roce na Seveřany. Sedmnáctka zakončí sezonu ve Švédsku

Foto: Karel Švec, Český hokej

7. dubna 2022, 18:38

Martin Voltr

V týdnu dvakrát porazili Slováky, teď čeká reprezentanty do 17 let výrazně těžší zkouška. Sezonu zakončí turnajem čtyř zemí ve švédském Nyköpingu, kde vyzvou evropskou špičku.

Sedmnáctka prožila proti východním sousedům jeden celkem poklidný zápas a jeden dramatický, který musela obracet a vyhrála až v samostatných nájezdech. Jen co se hráči v Hodoníně rozešli, sejdou se znovu, a to v sobotu 9. dubna v Benešově.

Hlavní tahouni v nominaci zůstali, přidali se k nim ale někteří jiní mladíci. Brankář Adam Dybal bude čekat na svého kolegu – pokud dorost Sparty ve finále brzy dohraje (a tedy skončí stříbrný), k reprezentaci se připojí Michael Hrabal, v opačném případě sáhnou trenéři po jiném gólmanovi.

Konec v semifinále play off pustil do národního týmu trojici forvardů z Liberce. A nově se připojí i dva krajánci z Tappary Tampere – Vojtěch Husinecký a Adam Jecho, kteří před pár dny získali finský bronz v kategorii U18. To tedy znamená, že Jecho nebude s českou osmnáctkou; je otázka, zda se potom ještě zapojí do posledního týdne příprav, nebo s ním trenér Jakub Petr už na mistrovství světa vůbec nepočítá.

Z programu původního turnaje pěti zemí vypadli Rusové, i tak se ale bude hrát dlouho – od středy 13. do neděle 17. dubna. Klasický formát turnaje čtyř totiž organizátoři protáhli o finále mezi prvním a druhým celkem skupiny a zápas o bronz, kde se utkají třetí se čtvrtým.

Čeští hokejisté začnou v Nyköpingu proti Švédům a Švýcarům, po dni volna vyzvou Finy. Proti oběma severským sokům se v listopadu na turnaji ve Vaase předvedli velmi nadějně a dohromady brali čtyři body.

Nominace české sedmnáctky

Brankář:
Adam Dybal (Karlovy Vary).

Obránci:
Martin Matějíček (Jihlava), Matteo Kočí (Karlovy Vary), Lukáš Eich, Denis Svoboda (oba Kometa Brno), Šimon Bialy (Vítkovice), Vojtěch Husinecký (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci:
Vojtěch Hois, Radek Janata, Jaromír Pérez (všichni Liberec), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Matěj Maštalířský, Jan Šprynar (oba Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), Tomáš Holčák (Jyväskylä, Finsko), Jiří Felcman (Langnau, Švýcarsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko), František Albrecht (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Adam Jecho (Tappara Tampere).

Na základě vývoje play off soutěží:

Brankář: Michael Hrabal (Sparta Praha). Obránce: Marek Ročák (Třinec).

Náhradníci:

Brankáři: Lukáš Matěcha (Pardubice), Jan Kavan (Kometa Brno), Jan Kasal (Hradec Králové). Obránci: Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest (oba Mladá Boleslav), René Kubíček (Karlovy Vary), Vojtěch Port (Sparta Praha), David Pavič, Filip Žaba (oba Hradec Králové), Tomáš Žižka (Lidingö, Švédsko). Útočníci: Samuel Fiala (Liberec), Hynek Peš (Jihlava), Tadeáš Kalužík (Pardubice), Radim Handl (Karlovy Vary), Matěj Bělohlav (Kometa Brno), Maxim Vehovský (Poruba), Andrej Fábry (Sparta Praha), Lukáš Heš (Zlín).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistenti trenéra: Václav Eismann a František Ptáček
Trenér brankářů / video: Lukáš Mensator / Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeut: Tomáš Handl
Kustod: David Malý

Program turnaje čtyř v Nyköpingu

Středa 13. dubna:
15:30 Švýcarsko – Finsko
19:00 Švédsko – Česko

Čtvrtek 14. dubna:
15:30 Česko – Švýcarsko
19:00 Švédsko – Finsko

Sobota 16. dubna:
13:00 Švédsko – Švýcarsko
17:00 Finsko – Česko

Neděle 17. dubna:
12:00 zápas o 3. místo
16:00 finále

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz