Repríza finále a tři další série. Dorostenci jdou bojovat o MČR

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Už za týden poznáme nového mistra ELIOD Extraligy dorostu. Teď je ale ve hře ještě osm týmů, které čekají semifinálové bitvy pavouků play off! Startují dnešními zápasy, odvety na půdě výše postavených týmů se hrají v úterý a případně ve středu. Vítězové postoupí na závěrečné mistrovství republiky.

HokejkaTV

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec

Kladno prožívá vynikající sezonu, po vítězství v nadstavbové skupině a rychlém postupu přes Chomutov jde do série s Libercem. Ten v prvním kole přetlačil Slavii, jeho hráči ročníku 2003 by rádi obhájili loňskou medaili. Tygři v prosinci smetli Rytíře 9:0, ale tím je pomohli nastartovat a potom už Kladno zbývající tři zápasy ovládlo.

Vzájemné zápasy: 0:9, 5:4p, 5:3, 6:4

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň

Loni se potkali ve velkolepém vítkovickém finále a navzdory herní převaze Plzně slavil mistrovský titul Mountfield. Letos se jeden ze soupeřů ale nepodívá ani mezi nejlepší čtyřku. Hradec vyhrál tři ze čtyř vzájemných duelů, jakmile se však indiáni zvedli z krize, na jeho ledě zapsali triumf s nulou. Postup přes trápící se Litvínov neměli snadný, to Hradečtí dokonce museli sérii se Spartou obracet a slavili až po nájezdech.

Vzájemné zápasy: 3:1, 3:1, 4:1, 2:0

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Petr Luštinec (trenér Hradce Králové): „S Plzní jsme hráli vyrovnané zápasy, třikrát jsme vyhráli a jednou prohráli 0:2. Šance jsou podle mě padesát na padesát, bude to opět vyrovnaná série. Známe herní styl Plzně i její hráče, o tomhle soupeři toho víme celkem dost. Budeme se rvát o postup. Kluci mají chuť a tím, že jsme postoupili až z nájezdů třetího zápasu, si možná uvědomili, že to nebude jednoduché. Že do zápasů budou muset dát všechno a hrát víc než na sto procent.“ (zdroj: mountfieldhk.cz)

Petr Vojan (trenér Plzně): „Jsme teď ve fázi, kdy jsou ve hře už jen poslední čtyři týmy, které si to rozdají o dvě místa na republiku. Všechny prokázaly v sezoně vysokou výkonnost a tam už si nevyberete. My hrajeme s Hradcem, Liberec s Kladnem. Mountfield je opravdu výborný tým s výraznými individualitami, výborným brankářem a pevnou obranou. Jednoduše se jedná o tým s komplexním projevem, což prokázali v těžké sérii se Spartou. Několikrát se dostali ze svízelné situace, a to svědčí o jejich velké odolnosti, sebevědomí a morální síle. Máme k soupeři respekt a já očekávám, že se o postup porveme, na ledě necháme vše a uvidíme, na co to bude stačit.“ (zdroj: hcskoda.cz)

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice

Výkony z celé sezony pasují Vítkovice do role jasného adepta na medaili, o kterou mohou zabojovat na domácí půdě. Jihlava jim ale ve čtvrtfinále poměrně dost zatopila a ukázala, že potřebují být ještě lepší. Pardubice potřebovaly na Zlín tři zápasy. V sezoně nedokázaly na Rideru ani jednou vyzrát, ale tři ze čtyř utkání sehrály vyrovnaně a v jejich týmu dřímá nadšení i postupový potenciál.

Michal Mikeska (trenér Pardubic): „První dva zápasy se Zlínem jsme se trápili, zejména kvůli tomu, že to pro kluky bylo první play off v životě. Byli z toho takoví přepadlí, báli se udělat chybu, báli sehrát. Třetí zápas (4:0) byl z naší strany naprosto dokonalý, úplně profesionální výkon. Vyzdvihl bych obrannou hru, protože z ní jsme dostávali spoustu šancí dopředu. Vítkovice jsou po základní a nadstavbové části velký suverén téhle sezony, jsou to velcí favorité. Nicméně v základní části jsme je trápili, hráli jsme proti nim dobře, takže pokud zopakujeme výkon z posledního zápasu se Zlínem, tak se nebojím, že nebudeme sahat po vítězství.“ (zdroj: YouTube kanál HC Dynamo Pardubice)

Vzájemné zápasy: 8:3, 4:2, 5:4, 5:4p

HC Kometa Brno – AZ RESIDOMO Havířov

Také druhá východní série má favorita ve výše postaveném týmu, Kometa se může opřít o obrovskou útočnou sílu. Nicméně než dala Přerovu desítku, na jeho ledě vyhrála až v prodloužení. Havířov si podobným způsobem poradil s Třincem a i kdyby teď vypadl, nic by to nezměnilo na tom, že by za sebou měl fantastickou sezonu. Rád by ji ale ještě korunoval. Zvlášť když v posledních dvou utkáních Brno porazil.

Jakub Brabenec (útočník Komety): „Havířov bude ještě těžší soupeř než Přerov. Praktikuje hodně bojovný hokej, hodně bruslí. Určitě to bude těžká série, ale myslím si, že se na ně dobře připravíme a mohli bychom to zvládnout.“ (zdroj: hc-kometa.cz)

Stanislav Svozil (obránce Komety): „Naše první lajna je skvělá, Jakub Kos, Jakub Brabenec i Ivo Sedláček hrají výborně do útoku i do obrany, s Patrikem Fajmonem to jistíme zezadu a podporujeme útok. Hráli jsme proti Havířovu ve vyšší nadstavbě. Hrají tvrdý hokej, budeme se na ně muset dobře připravit, podobně jako na Přerov.“ (zdroj: hc-kometa.cz)

Tomáš Urbánek (trenér Havířova): „Třinec je soupeř, který, ač to možná tak nevypadá, vám vezme spoustu sil. My jsme v první řadě moc rádi, že jsme postoupili, pro nás je to obrovský úspěch a taková třešnička té sezony. Hraje nám to už od začátku parádně, kluci k tomu výborně přistupují a my jsme s tím maximálně spokojeni.“ (zdroj: hc-havirov.cz)

Vzájemné zápasy: 6:2, 3:1, 3:5, 1:3

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Program semifinále A a B

Neděle 24. března – 1. zápasy:
12:00 HC Škoda Plzeň – Mountfield HK
12:15 AZ RESIDOMO Havířov – HC Kometa Brno
12:30 Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno
12:45 HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA

Úterý 26. března – 2. zápasy:
16:00 Mountfield HK – HC Škoda Plzeň
16:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice
16:10 Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec
17:15 HC Kometa Brno – AZ RESIDOMO Havířov

Středa 27. března – případné 3. zápasy:
16:10 Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec
17:00 Mountfield HK – HC Škoda Plzeň
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice
HC Kometa Brno – AZ RESIDOMO Havířov

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz