Sedmnáctka střídá vavříny a pády, jak zakončí sezonu v Basileji?

Foto: EYOF 2019

Nejsilnější evropská konkurence čeká reprezentanty do 17 let na závěrečném podniku letošní sezony. Svěřenci trenéra Karla Berana se v dubnu vydají na turnaj pěti zemí do švýcarské Basileje.

Nový fanshop

Sedmnáctka letos absolvovala čtyři turnaje. Dvakrát brala zlato, což je pro české mládežnické reprezentace parádní počin; zvlášť únorový olympijský festival v Sarajevu zůstane hráčům dlouho v paměti. Na druhou stranu, zbylé dva turnaje mladíkům nevyšly a skončili na předposledním, respektive posledním místě.

I proto má dubnová výzva punc důležitosti, z určité části nastíní náladu ročníku 2002 před srpnovým Hlinka Gretzky Cupem. Teď může ukázat, že povedené výsledky nepřišly náhodou. Proti budou reprezentace Ruska, Švýcarska, Finska a Švédska, které Češi vyzvou v tomto pořadí během čtyř dnů od středy 10. do soboty 13. dubna.

Trenéři Beran, Skuhrovec a Procházka prozatím zahrnuli do nominace pouze jednoho brankáře, sedm obránců a deset útočníků. Čtyři tahouni z ročníku totiž zahájí přípravu s osmnáctkou – gólmani Jan Bednář s Nickem Malíkem a forvardi Pavel Novák s Janem Myšákem.

Starší kategorie má před mistrovstvím světa samozřejmě přednost, takže až podle představ Aloise Hadamczika se zařídí vedení sedmnáctky. Sestavu buď doplní někým z jmenovaných mazáků, nebo sáhne do náhradníků. Mezi čekatele zařadilo i benjamínka z ročníku 2003 Stanislava Svozila, který měl v obraně juniorů Komety vynikající sezonu a teď dohrává v dorostu.

Naopak řada hráčů z nominace ještě bojuje v play off DHL Extraligy juniorů. Finalisté tak dorazí později na kemp v Karlových Varech před odjezdem, ten totiž odstartuje už v pátek 5. dubna, zatímco boje o domácí titul vyvrcholí až v sobotu či neděli. Do Basileje se hokejisté přesunou v úterý 9. dubna.

Foto: EYOF 2019

Nominace českého týmu

Brankář:
Pavel Čajan (Liberec).

Obránci:
Daniel Malák (Plzeň), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Liberec), Jakub Naar (Hradec Králové), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod), Ondřej Baláž (Litvínov), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci:
Sebastian Malát (Plzeň), Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Cikhart (Liberec), Ivan Ivan (Vítkovice), Tobiáš Handl (Olomouc), Jakub Malý (Kometa Brno), Michal Gut, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Tomáš Chlubna (Jihlava).

Náhradníci:

Obránci: Tadeáš Talafa (Zlín), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Michael Krutil (Sparta Praha), Vladimír Kremláček (Plzeň). Útočníci: Dominik Binias (Fribourg, Švýcarsko), Dominik Luža (Zlín), Erik Meluzín (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Lukáš Stehlík (Litvínov), Tomáš Labuzík (Slavia Praha), Vojtěch Jiruš (Liberec).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Radim Skuhrovec a Libor Procházka
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékař: MUDr. Pavel Mendrek
Hospodář: Pavel Štechmüller

Program turnaje v Basileji

Středa 10. dubna:
14:30 Česko – Rusko
18:00 Švédsko – Švýcarsko

Čtvrtek 11. dubna:
14:30 Finsko – Rusko
18:00 Švýcarsko – Česko

Pátek 12. dubna:
14:30 Česko – Finsko
18:00 Rusko – Švédsko

Sobota 13. dubna:
14:30 Švýcarsko – Finsko
18:00 Švédsko – Česko

Neděle 14. dubna:
11:00 Finsko – Švédsko
14:30 Rusko – Švýcarsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz