Už to zase zkoušel! Pařík málem vstřelil další gól

Foto: Larry Brunt, Spokane Chiefs

Nedá si pokoj... Český brankář Lukáš Pařík se před rokem proslavil vstřeleným gólem v kanadské WHL, teď málem přidal další v americké USHL.

Aplikace Tipsport extraligy

Paříkův kousek loni v březnu obletěl hokejový svět. Tehdy osmnáctiletý mladík vychytal za Spokane čisté konto a navrch vstřelil třetí gól svého celku, což se mu povedlo jako prvnímu brankáři v historii Western Hockey League.

Zámořskou soutěž potom kvůli koronaviru zastavili a v letošní sezoně zatím ještě nerozjeli.

Takže, ano: Pařík je posledním hráčem, který dal za Spokane gól.

A teď se mohl blýsknout stejným kouskem v United States Hockey League. Jak na Twitteru poznamenal jeho zámořský agent Allan Walsh, i v téhle kombinaci by byl první v historii.

Dvojnásobný účastník juniorského šampionátu chytá od konce ledna za Dubuque Fighting Saints. „Věděl jsem, že potřebuju hrát,“ vysvětloval tento týden v rozhovoru pro hokej.cz. Do té doby totiž jen trénoval v Česku.

?️ | Jak se LUKÁŠ PAŘÍK vyloupl v USHL? Bylo to opravdu hodně narychlo a z letadla šel hned do zápasu ?

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Čtvrtek 25. února 2021

V USHL začal skvěle, pak si ale čísla postupně zhoršil. Momentálně má úspěšnost 86,5 procenta, z osmi zápasů nicméně vychytal čtyři výhry a dvakrát jeho tým prohrál až v prodloužení.

Naposledy Dubuque dominovalo proti Youngstownu. Když v závěrečných minutách vedlo 4:2, soupeř načasoval odvolání gólmana hodně mizerně a hráčům dlouho trvalo, než se vydali za nahozeným pukem.

Lukáš Pařík tak měl spoustu času nabrat ho na čepel... Jenže branku bohužel minul.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz