Výstroj pro nejmenší

V roce 2010 zahájil Český hokej distribuci výstroje do klubů provozujících mládežnická mužstva. Hlavním cílem je nejen přivést na zimní stadiony nové talenty, ale v první řadě zpřístupnit lední hokej všem dětem, včetně těch ze sociálně slabších rodin.

 

Bezplatnou výstroj kluby krátkodobě či dlouhodobě zapůjčují začínajícím dětem, rodiče tak nemusejí vkládat žádnou vysokou prvotní investici do vybavení. Díky tomu v úvodních letech znatelně klesají jejich náklady na provozování sportu.

 

Za devět let fungování projektu rozeslal ČH výstroj za téměř 88 milionů korun. Největší objem podpory získaly kluby v roce 2015, a to v návaznosti na finanční zisk z mistrovství světa v Praze a Ostravě. Tehdy obdržel každý ze 146 klubů provozujících mládežnický hokej sadu v hodnotě přibližně 130 tisíc Kč.

V letech 2016 a 2017 navíc měly kluby novou možnost vybírat z pěti možností hráčské a brankářské výstroje nebo tréninkových pomůcek. Ty tvoří pomocné hrazdičky pro výuku bruslení, dovednostní balónky a žebříky, treninkové puky, nahrávače puků, střelecké desky, desky pro stickhandling, plachty do branek a radary se stojanem.

 

Od roku 2020 pak kluby volně vybírají z doporučené škály vybavení pro trénink nejmenších. Jedná se jak o jednotlivé součásti hráčské a brankářské výstroje, tak o tréninkové pomůcky.

 

Počet zapojených klubů vzrostl od spuštění projektu z původních 92 na 158.

 

Články:

 

Všechny články »

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz