Mladí Berani si zatrénovali s rodiči. Syna proháněl i Köhler

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Trochu netradiční parťáky měli mladí hokejisté Zlína na jednom z venkovních tréninků v závěru června. Tedy své vlastní rodiče!

Chance liga na Hokejka TV

Berani se v posledních měsících snaží práci s mládeží po všech stránkách vylepšovat, i proto do ní zapojili další klubové ikony – Petra Čajánka, Petra Lešku a Jiřího Marušáka. Právě první jmenovaný měl velký podíl na nápadu, který zase pomohl o něco víc propojit vrcholy pomyslného trojúhelníku hráč–rodič–trenér.

„Jak už jsme prezentovali dříve, chceme se mimo jiné zaměřit na komunikaci a jasnost. Společný trénink jsme vnímali jako příležitost dopřát rodičům stejný prožitek, jako mají jejich děti,“ vysvětluje Čajánek na klubových stránkách.

„Dospělí tak mohli na vlastní kůži poznat proces, který normálně sledují jen zpovzdálí, a utvořit si názor, jak náročný nebo nenáročný trénink může být,“ pokračuje trojnásobný mistr světa.

Do sportovního areálu na Mladcové pozval rodiče třeťáků, čtvrťáků a páťáků, aby si se svými dětmi vyzkoušeli různá cvičení. Společného tréninku prvních dvou kategorií a následně i jednotky té nejstarší se zúčastnila zhruba desítka dospělých.

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Trenéři si pro všechny nachystali různé aktivity – jak individuální, tak skupinové i společné –, při některých pracovali rodiče a děti s fotbalovými či tenisovými míči. „Zapojili jsme se my, zapojily se děti. Samozřejmě nemůžeme srovnávat kondici nás rodičů s kondicí dětí. Pro dospělého to bude vždycky náročné, člověk není zvyklý,“ přiznala Michaela Hlatká.

„Líbilo se mi, že děti opravdu celou hodinu a půl pracují, sportují. Trénink nebyl statický, ale v pohybu. Zapojují se všichni, nikdo nestojí,“ pochvalovala si jedna z účastnic příjemného odpoledne na fotbalovém hřišti.

Jeho zásadní součástí bylo i to, že trenéři rodičům průběžně vysvětlovali smysl jednotlivých cvičení. „Je to pro nás vítaná možnost, jak objasňovat svůj pohled na tréninkový proces a na způsob práce s dětmi,“ hlásí Čajánek.

Mimochodem – kromě něj a dalšího asistenta manažera mládeže Ondřeje Veselého se tréninků zúčastnila i další velmi známá zlínská tvář: Bedřich Köhler. Ovšem nikoli v roli osobnosti z A-týmu, nýbrž jako rodič! Jeho syn Alex nyní nastupuje do páté třídy.

Berani byli s průběhem celé akce hodně spokojení a rádi by na ni navázali i dalšími aktivitami pro rodiče svých svěřenců. „Rádi bychom poděkovali všem rodičům, kteří projevili zájem a zatrénovali si s námi. Během sezony plánujeme pozvat dospěláky na led nebo do tělocvičny. Začínáme u mladších kategorií a postupně chceme pokračovat i ve vyšších ročnících,“ doplňuje na webu hokej.zlin.cz Petr Čajánek.

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz