Mládí vpřed! plánuje do sezony česká reprezentace. Pavlíka nahradil Kousal

Foto: Markéta Křížová

11. srpna 16:13

Václav Jáchim

Někteří šli najisto, jiní nesměle nakukovali do kabiny, jako by lehce pochybovali, zda jsou skutečně v národním týmu. Čeští reprezentanti se v neděli po obědě trousili na společný sraz, aby posléze zahájili letní přípravný kemp.

NHL 20

Do Jihlavy dorazili především mladší hokejisté bez mezistátních startů. "Bude to podobné jako loni v Přerově. Hráče chceme vidět, plánujeme, že v sezoně dáme mladým šanci," říká hlavní kouč Miloš Říha starší.

Největší hvězda výběru to na Horáckém zimním stadionu dobře zná. David Rittich je v Jihlavě doma, před odletem do Calgary se zapojí také. K dohodě došlo dodatečně. „Jsme za to moc rádi. Loni jsme měli Petra Mrázka, vždycky je parádní, když přijde někdo takový. Já Davidovi děkuji, že se kempu zúčastní. Dlouho váhal, ale pak souhlasil. Kempu dá takový hráč punc," kvituje Říha.

„Já Davidovi děkuji, že se kempu zúčastní. Dlouho váhal, ale pak souhlasil. Kempu dá takový hráč punc."

Hokejisté se budou na Vysočině potit až do pátku. Každý den mají dva tréninky, ve čtvrtek navíc modelové utkání. „Oficiální zápas v tomto termínu hrát nemůžeme, Ještě se budeme bavit s vedením Dukly, jestli by si proti nám nechtěli zahrát. Když ne, uděláme zápas mezi sebou," připomene trenér. Loni v Přerově šlo o duel Čechy - Morava. Teď také? „Tehdy to vymysleli kolegové. Pokud by na to zase došlo, udělám to podobně," usměje se.

Foto: Markéta Křížová

Kempu se zúčastní 37 hokejistů, konkrétně čtyři brankáři, 15 obránců a 18 útočníků. U hráčů v poli platí, že nejde o kompletní počet do pětek. „Ale to vůbec nevadí. Pětek máme šest plus tři beky navíc. Dopoledne mužstvo rozdělíme na dvě party. A odpoledne? Proč by obránce nemohl hrát útočníka?" dodává Říha.

„V Bostonu souhlasili, abych se kempu zúčastnil. Jsem rád. Dobře se připravím na sezonu."

Někteří hráči to už v reprezentaci znají, během minulé sezony dostali šanci například Sklenička, Štencel, Dvořák, Rousek, Fořt, R. Zohorna, Beránek, Flek. Jiní jsou v národním mužstvo dospělých vůbec poprvé. Platí to například o gólmanech Danielu Vladařovi a Vítkovi Vaněčkovi, kteří působí ve farmářské AHL.

„V Bostonu souhlasili, abych se kempu zúčastnil. Jsem rád. Dobře se připravím na sezonu, je také moc fajn, když víte, že o vás v reprezentaci vědí. Je to dobrá příležitost, jak se po delší době ukázat trenérům," zmiňuje Vladař. Vaněčka mimo jiné těší, že si bude moc zatrénovat se spoluhráči, které třeba dlouho neviděl. „Na kluky jsem se těšil, na tréninky samozřejmě také. Ve Washingtonu mi nedělali problémy," hlásí brankářská naděj Capitals.

V porovnání s původní nominací musel trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším udělat jednu změnu. „Kempu se nezúčastní hradecký útočník Radovan Pavlík, příčinou jsou zdravotní potíže. Do týmu byl dodatečně zařazen Pavel Kousal z Mladé Boleslavi," informuje tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Foto: Markéta Křížová

Účastníci kempu v Jihlavě

Brankáři (4):
David Rittich (Calgary, NHL), Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Vítek Vaněček (Hershey, AHL), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci (15):
Dominik Mašín (Syracuse, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák, Petr Kalina  (všichni HC Sparta Praha), Tomáš Hanousek, Daniel Bukač (oba Bílí Tygři Liberec), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba PSG Berani Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Jan Ščotka, Lukáš Doudera (oba HC VERVA Litvínov).

Útočníci (18):
Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Aleš Jergl (Mountfield HK), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Kristián Reichel (oba Manitoba, AHL), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek, Matyáš Kantner (oba HC Škoda Plzeň), Marek Zachar, Jan Ordoš (oba Bílí Tygři Liberec), Radim Zohorna, David Cienciala, Pavel Kousal (všichni BK Mladá Boleslav), Ondřej Machala, Denis Kindl (oba HC Dynamo Pardubice), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Adam Musil (San Antonio, AHL).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Manažer týmu: Jan Černý.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Videokouč: Josef Janča.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan.
Tiskový mluvčí: Zdeněk Zikmund.

Další program reprezentace v sezoně 2019-20

Turnaj Karjala 2019 ve Finsku:
7. listopadu: Švédsko – Česko (ve Švédsku)
9. listopadu: Finsko – Česko
10. listopadu: Česko – Rusko

Channel One Cup 2019 v Rusku
12. prosince: Česko – Finsko (v Česku)
14. prosince: Rusko – Česko
15. prosince: Česko – Švédsko

Beijer Hockey Games 2020 ve Švédsku:
6. února: Česko – Švédsko
8. února: Finsko – Česko
9. února: Rusko – Česko

Euro Hockey Challenge – duben 2020
Dvě utkání s Rakouskem (venku, doma)
Dvě utkání s Německem (obě v Německu)
Dvě utkání se Slovenskem (obě v Česku)

Carlson Hockey Games 2020 v Česku:
30. dubna: Finsko – Česko
2. května: Česko – Švédsko
3. května: Česko – Rusko

Mistrovství světa 2020 – základní skupina v Lausanne:
8. května: Švédsko – Česko
9. května: Bělorusko – Česko
11. května: Česko – Kanada
13. května: Česko – Velká Británie
16. května: Slovensko – Česko
18. května: Česko – Dánsko
19. května: Česko – Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz