Momenty TELH: Kolaps pořadatele, neuznaný gól či smolař Skladaný

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

1. února 2016, 17:39

Ladislav Vácha

Hodně dramatická situace nastala ve 42. kole na ledě Zlína, kde v ochozech zkolaboval jeden z pořadatelů. Byl okamžitě převezen do nemocnice a naštěstí už je mu lépe. V Liberci vyvolal velké vášně neuznaný gól Michala Birnera kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, v Olomouci se předčasně radovali i domácí, když František Skladaný jednou střelou hned dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci.

Nový fanshop

Zápas přerušil kolaps pořadatele (ZLN – TRI 1:2)

Ve Zlíně probíhala předposlední minuta první třetiny, když se z ochozů při útoku domácích začal ozývat křik a pískot. V hledišti totiž zkolaboval jeden ze členů ochranky, na což se vyděšení fanoušci snažili upozornit. Rozhodčí si toho brzy všimli, na tribunu tak co nejrychleji přispěchala na pomoc zdravotnická služba a nechyběl ani lékař zlínského týmu. První třetina tak byla přerušena a její zbytek se dohrál po přestávce. Všechno nakonec dobře dopadlo, hospitalizovaný muž byl podle slov generálního manažera Zlína Karla Adamíka po vyšetření převezen z urgentní péče na interní oddělení a už se cítí lépe. Skvělá zpráva, přejeme brzký návrat domů!

Birner přišel o gólovou radost (LIB – PLZ 2:1p)

Liberec doma sváděl hodně napínavou bitvu se silnou Plzní, když na začátku prostřední části dopravil kotouč do soupeřovy brány. Petr Vampola vybruslil zpoza brány až do prostoru pravého kruhu a z otočky vyprášil beton gólmana Machovského. Odražený puk ale bleskově dojel Michal Birner a pohotovou dorážkou bekhendem nechytatelně zavěsil pod horní tyčku. Radost na ledě i v ochozech byla ale předčasná, protože hlavní rozhodčí branku neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

Domácím se to samozřejmě vůbec nelíbilo a vehementně protestovali. Je pravda, že Birner bruslí brankovištěm skutečně projel, ale brankáři Machovskému tím nijak nebránil ve hře. Hokejová pravidla jsou sice poslední dobou v těchto situacích přísná, ale dá se říct, že se jednalo o necitlivé posouzení. S verdiktem sudích vůbec nesouhlasil ani trenér Tygrů Filip Pešán, na jehož tváři se objevil ironický úsměv. Podívejte se a posuďte sami... 

Skladaný měl střeleckou smůlu (OLO – MBL 1:0)

Olomouc hrála před svými fanoušky ke konci první třetiny bez branek s Mladou Boleslaví, když po vhazování v útočném pásmu předvedla povedenou akci. Po zblokované střele Tomáše Mikúše se ujal kotouče František Skladaný, objel část levého kruhu a z blízkosti bodu pro vhazování zápěstím vystřelil. Kotouč orazítkoval břevno, od kterého se ještě odrazil do tyčky a následně dopadl ještě před brankovou čáru. Před bránou číhající Peter Húževka byl přesvědčený, že kus černé gumy přešel za brankovou čáru, a začal se radovat. Sudí ale po konzultaci s videorozhodčím rozpažil, protože se nejednalo o gól. Slovenský útočník tak měl velkou smůlu a na svou premiérovou trefu v barvách Hanáků si bude muset ještě počkat.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz