Moravské Budějovice představily kádr. S kým vstoupí do nové éry?

Foto: Facebook Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Po historické sezoně, ve které Žihadla hrála o postup do Chance ligy, dochází v Moravských Budějovicích k zásadním změnám. Odešel totiž dlouholetý mecenáš Zdeněk Stojánek a dlouho kvůli tomu hrozilo, že ve městě druholigový hokej skončí.

HokejkaTV

K černému scénáři nedošlo. Žihadla uzavřela partnerství s nedalekým Znojmem, které dokonce zrušilo juniorský tým – mladí Orli budou nyní hrát ve druhé lize právě na farmě v Moravských Budějovicích.

A skutečně: nový kádr Žihadel je z velké části tvořený mladíky ze Znojma. Včetně teprve šestnáctiletého útočníka Adama Špačka, tým tedy bude hodně mladý.

Většina hráčů z loňského veleúspěšného mužstva už v Moravských Budějovicích působit nebude, někdo ale přece jen zůstal: ať už jsou to obránci Jiří Peroutka s Tomášem Pelikánem nebo střelec David Horký a urostlý forvard Petr Krutiš.

Zajímavou posilou z David Servisu je pak mladý bek Daniel Dudáček, který má za sebou vydařenou premiérovou sezonu mezi muži (22 utkání, 1+10).

Soupiska se navíc stále formuje. „Jedná se o širší kádr hráčů, které zkoušíme. Zároveň ještě nějací hráči přijdou. Kádr je ve fázi budování,“ uvedl trenér Miroslav Vybíral.

Aktuální kádr Moravských Budějovic

Brankáři: David Vacek, Radek Kocák, Jan Radosta.

Obránci: Jiří Peroutka, Tomáš Pelikán, Daniel Dudáček, Aleš Trnka, Matyáš Šáňa, Mirek Bazala, Matěj Chlubna, Vojtěch Konečný, Zdeněk Brabec, Richard Heindl, Jan Marcinko, Josef Kameník.

Útočníci: David Horký, Petr Krutiš, Tomáš Sigmund, Ondřej Svoboda, Daniel Piš, Richard Sorger, Patrik Bulín, Roman Alexa, Tomáš Račický, Tomáš Hačecký, Jan Molnár, Jan Ludvík, Jiří Kratochvíl, Patrik Tondl, Tadeáš Del Favero, Adam Špaček, Filip Bittner.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz