Motor zkouší Kanaďana Bradleyho, Zubři přivedli Šurého

Foto: hokejprerov.cz

WSM Ligou hýbají další přestupová škatulata. Zajímavá tvář zabojuje o místo v kádru Českých Budějovic, které si na zkoušku pozvali kanadského útočníka Codyho Bradleyho. Přerov vyřešil situaci v brankovišti, kde gólmanskou dvojici vytvoří Lukáš Klimeš s Michalem Šurým. Ten naposledy střídavě působil ve Vsetíně a Valašském Meziříčí.

Nový fanshop

Motor by rád posílil na pozici centra, proto kouč Václav Prospal sáhl do míst, která dobře zná, a na zkoušku přivedl Codyho Bradleyho. Syn bývalého slavného hráče hráče Tampy Bay Briana Bradleyho na jihu Čech podepsal try out smlouvu. Do konce srpna se tak bude snažit přesvědčit trenéry o svých kvalitách. 

Bradley má bohaté zkušenosti z univerzitního hokeje, v Německu si zahrál třetí nejvyšší soutěž, působil také na farmě Kunlunu v Číně, odkud se přesunul do slovenské Nitry, které pomohl k zisku bronzových medailí.

„Václav Prospal nám Codyho doporučoval už v minulých letech jako velmi rychlého a šikovného hráče, protože ho z Ameriky zná. Teď má možnost sám vyzkoušet, zda bude tím centrem, kterého do týmu hledáme,“ říká generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

Foto: tampabay.com

Šurý jde k Zubrům, maká pod vedením Vojtka

Přerovský klub už má jasno. Do nového ročníku WSM Ligy půjde s brankářským tandemem Lukáš Klimeš – Michal Šurý. Druhý jmenovaný přichází z Valašska a se Zubry podepsal roční smlouvu.

„Po odchodu Juraje Šimbocha jsme hledali parťáka k Lukáši Klimešovi. Myslím si, že jsme našli adekvátního v Michalovi Šurém. Známe ho z působení v první lize ze Vsetína, víme o jeho kvalitách a byl pro nás zajímavý i finančně. Navíc bydlí nedaleko od Přerova, takže je vlastně tak trochu náš,“ hlásí sportovní manažer přerovského klubu Pavel Hanák.

Hodonín, nebo Havlíčkův Brod? O licenci se zajímal i Sokolov »

Sedmadvacetiletý gólman působil tři sezony v druholigové Břeclavi, pak se přesunul do ambiciózního Vsetína, kterému pomohl k postupu do WSM Ligy. V uplynulé sezoně za Vsetín odchytal 20 utkání, dalších deset si střihl ve druhé lize za Valašské Meziříčí. Teď před ním 

„Jednání s Přerovem probíhala s rozmyslem. Nicméně jsem věděl, že je to pro mě varianta číslo jedna. Ze všech nabídek to sem mám nejblíž,“ prozrazuje Michal Šurý, který se z působení v Břeclavi dobře zná s parťákem Lukášem Klimešem. Jednou týdně se připravuje také s Martinem Vojtkem. „Dokáže navodit dobrou a humornou atmosféru, což je pro brankáře důležité. Navíc má zkušeností na rozdávání,“ libuje si.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz