MS v inline hokeji: Muži začali ve velkém stylu, na úvod zničili Lotyše

Foto: World Skate / Strazzabosco Roberta a Max Pattis

22. července 22:44

David Panuška

Český národní tým v inline hokeji vstoupil do světového šampionátu organizace World Skate v italském Asiagu naprosto luxusně. Po dvou sedmi gólových poločasech rozdrtil tým Lotyšska a připsal si vysoké vítězství. Na triumfu se podílelo hned devět střelců, dvakrát se prosadil také novic Filip Kuťák.

Plekanec Chance liga

Jednoznačný duel to byl hned od prvních minut. Čeští reprezentanti svého soupeře zatlačili a již ve třetí minutě vedli 2:0. Do konce poločasu pak přidali dalších pět branek a šlo o dost jednostrannou záležitost. „Vyšlo nám vše, co jsme potřebovali. Kluci dodrželi taktiku. Lotyši nestíhali bruslit a hráli lední hokej. Kdo tu takhle hraje, nemůže pomýšlet na úspěch,“ hodnotí úvodní duel turnaje trenér Martin Mecera. „Bylo to v pohodě. Šlo o zápas na rozehřátí, což jsme potřebovali. Poprvé jsme hráli v této sestavě a bylo to fajn,“ dodává střelec dvou branek Jakub Bernad.

V utkání se například prosadil dvaadvacetiletý Filip Kuťák, jenž nastupuje na svém prvním turnaji. Zahrál si první poločas a zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. „Jsme moc rádi, že tam Filip Kuťák jako nováček fláknul dva góly. Bude ho to něco stát,“ neskrývá nadšení hlavní kouč české inlinové reprezentace. „Máme tu Filipa Kuťáka a Honzu Vyorala, oba jsou mladí a talentovaní kluci. Potřebujeme, aby se dostali do hry,“ pokračuje Martin Mecera v objasnění, proč oba borci nastoupili pouze do jedné poloviny.

Lotyšský celek byl možná překvapivě slabý a dovolil českému celku naprosto vše. Dalibor Sedlář se v brance téměř nezapotil a hrálo se pouze na branku pobaltského státu. „Před rokem, dvěma to byl mnohem těžší soupeř. Netuším, s čím přijeli. Možná jim někdo chybí, ale takhle jednoduché jsme to nečekali,“ přiznává střelec dvou branek Martin Fiala.

První část hry skončila o dvě minuty dříve kvůli výpadku proudu na stadionu. Bylo to sekundu poté, co se prosadil Mikuláš Zbořil. Jakub Bernad nešetřil vtípky na adresu přerovského hokejisty: „Stalo se to kvůli tomu, že Zbóřa dal gól. Prostě se na to nemohli koukat, a tak zhasli.“

Právě Jakub Bernad byl hned u čtyř branek národního týmu. Ve třech případech mu asistoval či jeho akci zakončoval Tomáš Rubeš, klubový spoluhráč z Prague Rats. „S Tomášem to je sranda. On je velice chytrý hráč, to se pak hraje samo. Myslím si, že všichni kluci tu jsou na stejné úrovni, takže je jedno, s kým hraji,“ hlásí sedmadvacetiletý útočník.

Už v pondělí čeká český celek další soupeř. Je jím Švýcarsko, které v prvním duelu padlo s domácí Itálií v poměru 2:4. „Myslím si, že Švýcarsko bude naprosto odlišný soupeř. Sice nevím, ve které sestavě přijeli, ale v Polsku to byl jeden z nejtěžších soupeřů, proti kterému jsme hráli. Musíme se na ně pořádně připravit. Určitě to bude těžší,“ tuší Jakub Bernad. „Očekávám naprosto odlišný duel. Pokud budeme hrát naši hru, budeme úspěšní,“ potvrzuje trenér českého výběru Mecera.

Česko – Lotyšsko 14:0

Branky a nahrávky: 2. Bernad (Rubeš), 3. Fiala, 6. Šinágl (Kuťák), 9. Kuťák (Šinágl), 16. Kuťák (Rubeš), 16. Fiala (Kuťák), 18. Zbořil (Bernad), 22. Šinágl (Cik), 24. Bernad (Rubeš), 29. Kafka (Malý), 30. Rubeš (Bernad), 32. Zbořil (Kafka), 36. Loskot, 39. Chamrád (Loskot).
Bez vyloučení.
Česko: Sedlář – Chamrád, Šinágl, Zbořil, Strýček, Bernad, Kafka, Malý, Fiala, Rubeš, Vyoral, Loskot, Kuťák, Cik.
Lotyšsko: Tomass – Grauds, Cimermanis, Batraks, A. Berzins, Roze, Kļaviņš, Baževičs, N. Berzins, Voiceščuks, Bormanis.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz