Na co máte hokejky? řval Růžička. Dudův vítr chce, aby Piráti neumírali

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Rvou se o každý bod, chtějí utéci Karlovým Varům, aby se vysmekli barážové povinnosti. Hokejisté Chomutova se v tomto ohledu činili zdatně, na ledě Mladé Boleslavi sahali po bodech. Jenomže ve třetí třetině pohrdli velkými šancemi a nakonec nemají nic. "Bylo to k mání, nehráli jsme vůbec špatně. Ale bohužel nám utíkají detaily," lituje Radek Duda.

HokejkaTV

Duel Bruslařů s Krušnohorci nabídl víc osobních soubojů a bojovnosti než hokejové krásy, ovšem to se svým způsobem dalo čekat. Hosté dřou, aby v divokém ročníku zachránili, co se dá. Domácí zase potřebovali napravit dojem po minulých porážkách se Spartou, Libercem a Plzní. Nakonec se radovali svěřenci trenérů Hořavy, Rulíka a Patery, výsledek 4:1 však vůbec neodpovídá tomu, co se dělo na hrací ploše.

Na můj vkus hrajeme venku hokej, který nám není vlastní

Však také hosté cítili ohromné zklamání. Když Piráti přišli do kabiny, kouč Vladimír Růžičky chvíli poté zavřel dveře. A spustil kanonádu, která byla slyšet snad až na ulici před halou. „Na co máte hokejky?" soptil. „Přesilovka pět na tři úplně o ničem," řval vzteky bez sebe. Tenhle zápas mohl Pirátům hodně pomoci, Energie totiž padla ve Vítkovicích a  Chomutovu se rýsoval případný trhák. Ovšem není z něj nic.

Proto ta frustrace, všechen ten řev a emoce  Piráti jsou pod tlakem, každá promarněná šance na bodový zisk mrzí. „Rozhodně! Trenéři jsou naštvaní, i my hráči," souhlasí Radek Duda. „V Boleslavi to z naší strany nebylo vůbec špatné, měli jsme tam slušné věci. Jenže pak trošku polevíme, nejsme tak precizní v obranném pásmu. Tyhle zápasy se musíme snažit vyhrát nebo remizovat," upozorní.

Pro hosty se duel nevyvíjel optimálně, nicméně ve druhé třetině z přesilovky srovnal Masi Marjamäki, jemuž krásně nahrál právě Duda.  A Piráti najednou ožili. Měli spoustu šancí. Vantuch, Raška, Tomica, další... Ovšem nic z toho. „Řekl bych, že rozhodla naše přesilovka pět na tři, která nebyla dobře zahraná. Domácí udeřili, dali hodně laciný gól na 2:1. Pak to bylo hop, nebo trop. Myslím, že jsme měli docela dost šancí na to, abychom zápas přiklonili k nám. Ale venku nedáváme góly. Málo střílíme, málo se tlačíme do brány. Na můj vkus hrajeme hokej, který nám není vlastní," rozebírá Duda.

Poslední krok je samozřejmě nejtěžší. Jo, je to o palici!

K rezervám patří také početní výhody, ačkoli ve městě aut se jedna chomutovská přesilovka ujala. „Statistiky moc nesleduju, ale vidím, kde nás tlačí bota. Směrem ke konci sezony se těmto situacím musíme hodně věnovat, to pak totiž dělá hrozný rozdíl. Zápasy budou ještě vypjatější, je třeba jít tomu naproti tréninkem. Abychom o tom věděli, aby to hráli hráči, kteří mají hokejové IQ."

Piráti to rvou celou sezonu, teď ještě víc přituhne. Před play out může napovědět blížící se duel s Energií. „Myslím, že mezi námi a Vary se rozhodne, kdo bude mít černého Petra. Musíme zapracovat na tom, abychom se nehonili za individuálními statistikami, ale za těmi týmovými. Máme fantastického gólmana, ten musí být v pohodě," hlásí Duda. Nejzkušenější hráč týmu dobře ví, že ve finiši sezony nemusí až tolik rozhodovat hokejové umění, nýbrž bojovnost, nasazení a srdce.

Takže když slyší dotaz, jestli je současný stav velkým náporem na nervy, s nadhledem se pousměje.. „Naskočil jsem do rozjetého tlaku, který drhne. Vidíš, že nějaký pokrok jsme udělali. Přibrzdil nás určitý ekonomický ráz, ale zase jsme to rozjeli a v tabulce se přitáhli tam, kde jsme chtěli být. Poslední krok je samozřejmě nejtěžší. Jo, je to o palici! O tom, jak si to kdo umí vyfiltrovat. A na mně je, abych nekoukal na své statistiky, ale abych klukům dával vítr do plachet. Aby neumírali a pořád věřili, že to dotáhneme," zdůrazňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz