Narozeniny i havířovská snoubenka. Pastrňák: Góly? Ty neřeším, chceme zlato

Foto: Jakub Knap

Narozeniny, postup do finále, premiérový duel proti Švédsku, rodina včetně dcery a snoubenky v hledišti. David Pastrňák se sice zatím střelecky trápí, ale… „Je mi to docela jedno. Vůbec jsme to nepotřebovali a doufejme, že to ani potřebovat nadále nebudeme,“ říká upřímně.

„Podřídil jsem se systému a snažím se týmu pomáhat co nejvíce, co to jen jde. Takže to neřeším. Kdybychom prohráli, tak to je úplně něco jiného,“ hlásí. 

Ovšem to se nestalo. Češi v den Pastrňákových 28. narozenin zdemolovali Švédy vysoko 7:3 a po čtrnácti letech si zahrají finále mistrovství světa.  

„Já narozeniny moc neslavím, ale tohle si budu pamatovat. Krásný den, prožívat to s celou republikou a být toho součástí,“ říká spokojeně.

„Viděl jsem, že měla na sobě havířovský dres. To je dobrý první krůček, příště třeba český – snad zítra."

„Přijel jsem do neskutečného týmu. Jsem rád, že jsme nad Švédy vyhráli, moc si to užiji,“ naráží na švédskou část rodiny – hlavně na svou snoubenku z této země.  

„Dcera s ní fandila. Bylo to krásné, mamka něco zařídila. Viděl jsem, že snoubenka měla na sobě havířovský dres. To je dobrý první krůček, příště třeba český – snad zítra,“ věří s úsměvem.  

Tichou domácnost ale mít nebude. „Oni nemůžou prohrát. Budou buď rádi, že jsem vyhrál já, nebo jejich tým. Prohrát proti Švédsku můžu jenom já. Velké díky klukům – máme dobré skóre po prvním utkání proti nim. Vedeme 1:0,“ usmívá se.  

Klíčem byla hlavně druhá třetina. Češi v ní nasázeli tři branky během tří minut a šli do trháku. I když Švédsko snížilo na 3:5, nadále se už neprosadilo. 

„Chceme urvat zlato pro fanoušky. Co předvádí, to je neskutečný."

„Když máte nulu ve čtvrtfinále, je jednodušší vyhrát. To samé platí, když dáte sedm branek. Máme před sebou ještě jeden důležitý zápas,“ těší se na nedělní finále, které vypukne ve 20:20.  

„Chceme urvat zlato pro fanoušky. Co předvádí, to je neskutečný. Ale nepřekvapuje mě to, lidi zde žijí hokejem,“ chválí je Pastrňák.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz