Neporažený Liberec mužstvem měsíce! V zářijové sestavě Gulaš či Vejmelka

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

1. října 2019, 14:38

David Jahoda

Uteklo to. První hrací měsíc nového ročníku Tipsport extraligy už je minulostí. Komu se v něm dařilo nejvíc? Redakce Hokej.cz vyhlásila tým měsíce, sestavu měsíce a překvapení měsíce.

partneři českého hokeje

Tým měsíce – Bílí Tygři Liberec

I bez Filipa Pešána na střídačce to jde. A jak! Bílí Tygři v úvodních šesti zápasech nové sezony ani jednou neprohráli a neztratili jen dva body, kdy "až" po prodloužení, potažmo nájezdech porazili Spartu a Vítkovice. Cestu za obhajobou Prezidentského poháru rozjeli slušně.

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Karel Vejmelka (G, HC Kometa Brno)
Kdo by ještě před několika týdny řekl, že v prvních pěti zápasech sezony Karel Vejmelka nepustí Marka Čiliaka vůbec do branky. Prostor dostává zaslouženě, čísla má totiž zatím fantastická. Úspěšnost zákroků 96,41 %, průměr gólů na zápas 1,18 a k tomu dvě nuly.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Martin Gernát (O, HC Oceláři Třinec)
Je nejvytěžovanějším obráncem Ocelářů (průměrně za zápas odehraje 22 minut a 37 vteřin) a náležitě toho využívá. Po prvním měsíci mu s devíti body (1+8) patří dělené první místo v týmové produktivitě, v rámci celé soutěže se vleze do první desítky. Mezi beky je na tom bodově nejlépe ze všech. 

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jiří Ondrušek (O, HC Olomouc)
Olomoučtí hokejisté nastartovali nový ročník Tipsport extraligy víc než dobře. Zásluhu na tom má i dlouholetá stálice Hanáků Jiří Ondrušek, který stihl zapsat tři body za dva góly (jeden z toho byl vítězný) a jednu asistenci, ale hlavně se spoluhráčem Lukášem Nahodilem vede s šesti kladnými body tabulku pravdy v rámci celé extraligy. 

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Milan Gulaš (Ú, HC Škoda Plzeň)
Plzeňský kapitán nezpomaluje a zdá se, že pokud mu zdraví vydrží, horko těžko ho bude v bodování Tipsport extraligy někdo nahánět. Gulaš během úvodních šesti zápasů pokaždé bodoval a body bral po hrstech, na kontě jich má už 15! Pro nás je nejlepším hráčem měsíce září.

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Petr Vrána (Ú, HC Oceláři Třinec)
Zkušený útočník umí vydatně přispět kanadskými body. V Třinci si zvykl a novou sezonu rozjel parádně, sbírá víc než bod na utkání. V prvních osmi jich zaznamenal devět (4+5). Pokud formu udrží, stejně jako vloni by se měl hravě dostat přes třicetibodovou hranici. 

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Michal Birner (Ú, Bílí Tygři Liberec)
Je tahounem dosud neporažených Bílých Tygrů a zatím je jediný, kdo dokáže stíhat tempu Milana Gulaše. Se svými 13 body (4+9) na něj aktuálně ztrácí dva bodíky. Nejlepší výkon převedl v exkluzivní přestřelce se Spartou, v níž zapsal čtyři body včetně hattricku, nímž završil tygří obrat v prodloužení. 

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Překvapení měsíce

HC VÍTKOVICE RIDERA
Po odchodech opor doprovázela Vítkovice během letní přestávky ne úplné pozitivní atmosféra. Alespoň zvenčí. Uvnitř se tým Jakuba Petra zřejmě nenechal nijak rozhodit. Jeho mladý tým se zatím drží v popředí tabulky, má 13 bodů a bez bodů vyšel jen jednou. 

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz