Neskutečný, dejte pozor na Rakousko! Rossi: I za padesát let budu vzpomínat

Marco Rossi | Foto: iihf.com

Poprvé v historii dali Rakušané na šampionátu Kanadě více než dva góly. Poprvé berou ze vzájemného střetnutí alespoň bod, vždyť dříve takové zápasy končily i dvouciferným výpraskem. Mohlo se tak stát i v Praze, Kanada vedla 6:1... Jenže pak přišla studená fronta z Alp!

Třetí třetina? Pět – nula Austria!

„Bláznivý zápas! Po druhé třetině prohrávat o pět branek? Soustředili jsme se na to, abychom pořád hráli naplno, jednoduchý hokej, abychom se mohli odrazit do dalších zápasů,“ říká Marco Rossi.

„Chtěli jsme dobře napadat, najednou jsme díky tomu dali góly a začali si dostatečně věřit. Za stavu 4:6 už bylo jasné, že můžeme bojovat o výhru,“ vyprávěl, jak probíhal historický obrat.

Podobné zkraty favoritů jsou na šampionátech čím dál častější, loni třeba Česko padlo s bronzovým Lotyšskem, předloni v nájezdech poprvé právě s Rakouskem.

Dvaadvacetiletý útočník Minnesoty byl tím, kdo v čase 59:11 spustil obrovskou euforii bekhendovým zakončením pod víko. „Odrazilo se to ke mně s štěstím, ale když chcete dát gól, takový moment potřebujete. Za padesát let si na tenhle zápas vzpomenu a budu nadšený, protože jsme přepsali historii,“ smál se.

„Za padesát let si na tenhle zápas vzpomenu a budu nadšený, protože jsme přepsali historii.“

„Pocity jsou neskutečný. Samozřejmě škoda toho prodloužení, ale už jen srovnat z 1:6 na 6:6? Vůbec jsme si to nedokázali představit. Pak jsme si ukázali, co dokážeme,“ zmiňuje Rossi. Jen po patnácti vteřinách totiž nastavený čas ukončil John Tavares, který vypálil přes beka z vrcholu kruhu.

Na Rakušany ale pozor. Už v neděli padli se Švýcarskem 5:6 až v poslední minutě, kdy v přesilovce slavil Hischier (při hře 5 na 5 by Rakousko vyhrálo 3:1).

„Určitě se tohle může propsat i do dalších zápasů. Soupeři si na nás musejí dát pozor, protože umíme dát góly, vynutit si jejich chyby a bojovat o body,“ uvědomuje si Rossi.

„Potřebujeme ale vyhrávat. Takže je důležité udržet soustředění a předvádět přesně takovou hru, jako ve třetí třetině. Nemůžeme si myslet, že díky jednomu bodu proti Kanadě to už půjde samo.“

„Atmosféra byla neskutečná, tolik rakouských fanoušků…“

Co říká Rakušan na lehkomyslnost Kanady? „Myslím si, že za stavu 6:1 už se s námi nechtěli prát a podstupovat souboje. Snažili se ušetřit nějaké síly. Jenže my jsme si dali za cíl, že jim to nenecháme zadarmo. Chtěli jsme dát ještě aspoň jeden gól. A povedlo se pět…“

„Atmosféra byla neskutečná, tolik rakouských fanoušků… Moc si toho vážíme, jsme hrdí a vděční za každého!“

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz