Nesmíme si nadávat, jde o všechno, hlásí Machala. Co nabudilo Jeníka?

Foto: Martin Voltr

30. prosince 2018, 12:20

Václav Jáchim

(VANCOUVER, od našeho zpravodaje) V táboře české dvacítky se nejdou vynikající technici, bruslaři i bojovníci,kteří při každém střídání vypustí duši. Duel s Kanadou sice českým talentům nevyšel, nicméně našli se hráči, kteří obstáli. Výborně například zahráli Ondřej Machala s Janem Jeníkem, ostatně právě oni zařídili jediný český gól.

Nový fanshop

Když Machala v první třetině proměnil přečíslení a nahrávku z hokejky Jeníka, vyrovnal na 1:1. Javorové listy trošku znejistěly, utkání se zdálo být otevřené. Pak ovšem domácí trestali chybky a fauly českých hráčů, nakonec brali vítězství 5:1. „Máme hrozné problémy s vyloučeními. Oni nás provokovali, my jim to oplatili a rozhodčí vyloučili samozřejmě jenom nás. Také děláme pořád stejné chyby v našem pásmu," hledá příčiny neúspěchu pardubický útočník.

Jako jediný se dokázal prosadit, nikdo další brankáře DiPietra nepřekonal. „Ani bych neřekl, že tam není štěstí. Nepadá nám to tam. Musíme jenom doufat, že to příště zvládneme lépe," povídá o mizerné koncovce týmu Machala. Jeho gól budiž inspirací, bleskové akci nechybělo vůbec nic. „Jeli jsme s Honzou Jeníkem dva na jednoho, on parádně naznačil, že vystřelí. A pak mi nahrál. Já to jen zakončil," hlásí Machala. Pro parťáka má jen slova uznání. „Chtěl bych Jeňase hrozně pochválit, byl rozhodně naším nejlepším hráčem," dodává.

Žolík Jeník zazářil. Zkusím to posunout ještě dál, slibuje

Jeník strávil dvě předchozí utkání na tribuně, až před duelem s Kanadou ho kouč Václav Varaďa zapsal na oficiální soupisku. A liberecký bojovník přesně potvrdil, co trenéři očekávali. „Chtěl nám ukázat, že měl v mužstvu být," oceňuje Varaďa. Jeník hýřil velkou aktivitou. "„Byl jsem čerstvý a hodně nabuzený, abych klukům pomohl. Jsem strašně rád, že jsem tým udělal," přiznává útočník, jehož letos brala v draftu NHL Arizona.

Foto: Martin Voltr

S parťákem Machalou klidně mohli slavit i další gól. Na počátku druhé třetiny byli hodně blízko. „Jel jsem sám a gólmanovi viděl díru mezi nohami, Chyběl tam fakt kousek. Navíc Honza Jeník pak ještě zkoušel dorážet. Je to škoda, kdybychom dali, zápas by byl úplně jiný," lituje Machala. „Brankář byl už dost vyjetý, zkusil jsem mu to dát mezi nohy, ale bohužel ho trefil do betonu," doplňuje Jeník, který předvedl hodně kvalitní výkon. „Myslím, že to bylo docela dobré. Ale zkusím to posunout ještě dál," slibuje.

Recept na Dány podle Machaly: Hrát jako tým, držet pospolu

Spojení obou bruslařů přestalo platit ve třetí třetině. „Před jejím začátkem jsem musel odstoupit, dostal jsem totiž krosček. Ale snad to nic není," reaguje Machala. Jeníka štvalo, že se dvacítce nepovedlo přidat další přesné zásahy. Před svým publikem slavili Kanaďané. „Za stavu 1:3 jsme měli na to, abychom zápas otočili. Ale soupeři to zvládli, hodně jim pomohlo domácí prostředí. Znám to z Memoriálu Ivana Hlinky, tam jsme to takhle měli také. Fanoušci nás tlačili, což bylo skvělé," doplňuje útočník Bílých Tygrů.

Reprezentanti v základní skupině podruhé padli a jsou stále jen na dvou bodech, které vydřeli v úvodním duelu se Švýcary. Na Silvestra potřebují uloupit minimálně další bodík Dánům, aby si zajistili čtvrtfinále. „Musíme do toho jít s chladnou hlavou, protože to je náš nejdůležitější zápas!" vybízí Machala. „Máme den volna, pak tam všichni půjdeme a předvedeme co nejlepší výkon." Pro psychiku juniorů to vůbec nebude snadný úkol. „Chce to hrát jako jeden tým, držet pospolu. Nesmíme si nadávat, jde o všechno! Musíme hrát jeden za druhého, jedině tak dokážeme uspět," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz