Než aby hrál za Slovan, raději „ukončil kariéru“. Teď chce Stewart zpět do NHL

Foto: yardbarker.com

Během výluky v sezoně 2012/13 se v pěti zápasech ukázal v dresu libereckých Bílých Tygrů, v minulém ročníku měl kanadský útočník Chris Stewart nastoupit v KHL za bratislavský Slovan. Místo toho ale za zvláštních okolností ukončil kariéru. Jak se později ukázalo, nebyla to pravda. Teď by se 31letý tvrďák po víc než roce znovu rád vrátil do NHL.

Nový fanshop

Hřmotný útočník, jenž má za sebou v NHL už téměř 700 utkání, podepsal zkušení kontrakt s Philadelphií Flyers. Tým, za nějž válí reprezentant Jakub Voráček, tuto informaci potvrdili Letci na svém twitterovém účtu. O místo v kádru se porve na předsezonním kempu.

Stewart hrál v NHL naposledy během ročníku 2017/18. Oblékal dres Minnesoty, ta jej ale následně umístila na listinu nechráněných hráčů, odkud po něm sáhlo Calgary. Pro nadcházející ročník ale hledal práci v nejlepší hokejové lize světa marně, a tak se na konci září uplynulého roku dohodl na smlouvě ve Slovanu Bratislava.

Jenže ve slovenské metropoli se nakonec vůbec neukázal. 

3. října se měl připojit k týmu, nachystána byla tisková konference, na letišti ve Vídni jej čekal klubový zástupce. Ale atraktivní akvizice nikde. Stewartův licencovaný agent pro Evropu následně představitelům Slovanu sdělil, že se jeho klient rozhodl z vážných rodinných důvodů ukončit kariéru.

Jak se ale později ukázalo, udělal to jen na oko a tak trochu ve stylu Ilji Kovalčuka.

O dva týdny později podepsal smlouvu v poloprofesionální kanadské soutěži Allan Cup Hockey, kde však za tým Hamilton Steelhawks odehrál jen jeden zápas a krátce po Novém roce se vydal do Velké Británie. Tam dohrál sezonu v anglickém Nottingham Panthers (26 zápasů, 17 bodů). 

Nyní by hokejista, kterého si na draftu v roce 2006 z 18. pozice vybralo Colorado Avalanche, v NHL rád přidal další zápasy. Dočká se v ní po Coloradu, St. Louis, Buffalu, Minnesotě, Anaheimu a Calgary už svého sedmého angažmá?

Philadelphii by mohl pomoct i svou tvrdostí, nezalekne se ani pěstního souboje. Vždyť za svou dosavadní kariéru v NHL nasbíral 747 trestných minut. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz