Opava zajímavě posiluje. Přichází i produktivní bek Peslar

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Druholigový Slezan na přestupovém trhu ulovil velké jméno: ze Žďáru nad Sázavou se na východ republiky vrací obránce Jakub Peslar.

HokejkaTV

Peslar patřil posledních pět sezon k nejvýraznějším postavám soutěže. V Porubě, Hodoníně i Žďáře nad Sázavou sbíral téměř bod na zápas.

V minulém ročníku odehrál za Plameny 35 utkání s bilancí 10+20. „Čísla mluví jasně, na druhou ligu to je nadstandardní bek. Jsme rádi, že se nám ho podařilo přivést,“ řekl pro klubové stránky nový trenér Pavel Zdráhal.

Další posilou s hodně zajímavým hokejovým životopisem je brankář René Svoboda. V minulosti byl jedničkou reprezentační osmnáctky, se kterou si zahrál například na MS do 18 let nebo na Hlinkově memoriálu.

Po přesunu z juniorky mezi muže se snažil prosadit ve Vítkovicích nebo slovenském Popradu, poslední tři sezony pak strávil ve druhé lize. Dva roky odchytal za Šumperk a minulý ročník hájil branku Orlové.

Z Orlové na zkoušku přicházejí i útočníci Vojtěch Kovařík, René Kysučan a Jan Šmíd.

Opava navíc jedná také o příchodu Arslana Achmeťjanova! Ruský mladík byl loni nejproduktivnějším hráčem Orlové: ve 37 zápasech se blýskl 34 body (18+16). „U něj je ale problém v tom, že nevíme, jak to dopadne s jeho pracovními vízy. Kdyby se ale všechno vyřešilo, určitě bych jej v kádru chtěl,“ řekl Zdráhal pro hcslezan.cz.

„Čísla mluví jasně, na druhou ligu to je nadstandardní bek."

Opava se v minulé sezoně nedostala do play off. Pomůžou jí k úspěchu nové posily? 

Možná.

Slezan se ale musí vyrovnat i s citelnými odchody. Odcházející trenér Martin Janeček si totiž s sebou do Šumperka přivedl brankáře Michala Waneckiho a útočníky Daniela Spratka s Tadeášem Jarošem.

René Svoboda.

René Svoboda. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz