Ostřížek chytil šanci a svým gólem zahájil obrat Mory. Haluz jako prase, směje se

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

10. března 2018, 11:19

Jan Šimek

V extralize naposledy skóroval loni 26. října. První dva zápasy předkola strávil mimo sestavu Olomouce. Trenéři jej na led poslali až ve Zlíně a David Ostřížek se jim odvděčil znamenitě. Hanáci na stadionu Luďka Čajky prohrávali, když v polovině utkání olomoucký útočník v oslabení srovnal a započal obrat. Na startu třetí třetiny totiž Mora proměnila přesilovku, vydřela výhru 2:1 a nyní v rukou třímá postupový mečbol!

NHL 20

„Přečkali jsme druhou třetinu, která byla plná vyloučení. Dokázali jsme srovnat. Ve třetí třetině jsme to zavřeli a ustáli jejich velký tlak. Měli obrovské šance, které jsme zázrakem vyléhaváli,“ přiznává David Ostřížek.

Před svou trefou naskočil na led z trestné lavice a vydal se na pomoc svým parťákům bránit oslabení. Směr hry se ale rychle otočil a Ostřížek s podporou spoluhráče Knotka ujížděl sám na zlínského gólmana Kašíka.

„Vyskočil jsem z trestné. Otevřelo se to, vzal jsem si puk. Viděl jsem, že je za mnou Knoťar, ale protože teď úplně nesrším dobrými nápady, snažil jsem se zakončit sám. Vůbec nevím, jak to padlo. Chtěl jsem udělat blafák do forhendu a vystřelit na teploměr. Kaša se ani nepohnul. Puk se nějak odrazil od betonu do mé nohy a do brány. Byla to haluz jako prase,“ usmívá se borec, který se trefil poprvé od 26. října loňského roku.

Do předkola proti Beranům zasáhl vůbec poprvé. V prvních dvou utkáních se nevešel do sestavy olomouckého týmu. Teď dostal příležitost. „Byla to pro mě motivace. Dělal jsem všechno pro to, abych šanci chytil za pačesy a nikoho do sestavy nepustil,“ tvrdí.

Hanáci odolali zlínskému tlaku, soupeři nedovolili skórovat z řady početních výhod. „Nevyužitá přesilovka pět na tři byla jedním ze zlomových okamžiků. Kluci, kteří chodí na oslabení a brání, to skvěle odmakali. Klobouk dolů. Naše vítězství je jejich obrovská zásluha,“ pokračuje Ostřížek.

Mora má postup na dosah. Ale nic nejde vypustit, velí Škůrek

Po těsném vítězství 2:1 drží kohoutí letka postupový mečbol. Proměnit ho může už v sobotu od 16 hodin. „Vůbec nevíme, s čím na nás vyrukují. Musíme se dát dohromady, zaledovat bolístky a jít do toho na sto deset procent,“ velí útočník Mory.

Slovo si vzal i obránce David Škůrek. „Výhra je hrozně důležitá, protože síly už ubývají. V hlavě nám to přidá. Musíme do toho jít od začátku zodpovědněji,“ nabádá. „Každý zápas začíná od nuly. Každý z nás do toho musí jít naplno. Nejde nic vypustit, i když v sérii vedeme. To vůbec nepřipadá v úvahu,“ uzavírá odhodlaně.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz