Patnáctá sezona v řadě! Litvínov si pojistil další klubovou ikonu

Foto: hcverva.cz

Zkušený útočník František Lukeš přidá v Litvínově další sezonu, s vedením klubu se domluvil na novém ročním kontraktu. Chemici o tom informovali na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Je to zkušený útočník, který je sehraný s Viktorem Hüblem a pořád si drží svou produktivitu. Jsme rádi, že se nám podařilo s Frantou dohodnout na další spolupráci,“ hlásí po podpisu nové smlouvy generální ředitel klubu Pavel Hynek.

František Lukeš v Litvínově hokejově vyrostl, potom šest let působil v zámoří, ale po návratu se do klubu před sezonou 2006/07 vrátil a je mu věrný až dosud. Příští ročník bude pro něj v litvínovských barvách už patnáctým za sebou.

První čtyři roky hrál po boku legendárního útočníka Roberta Reichla. Po konci jeho kariéry vytvořili jednu z nejobávanějších dvojic v celé soutěži s parťákem Viktorem Hüblem, který se nedávno s klubem dohodl rovněž na pokračování.

37letý útočník odehrál za Litvínov 778 extraligových zápasů, což je po Michalu Trávníčkovi a Viktoru Hüblovi nejvíc v historii klubu. S 603 body za 250 gólů a 353 asistencí se zařadil na třetí příčku v historickém klubovém bodování.

Lukeš je zárukou produktivity. Čtyřikrát za sebou se v základní části dostal přes hranici třiceti bodů, pravidelně dává okolo patnácti gólů. Naposledy pomohl chemikům k záchraně extraligy 32 body za 12 branek a 20 nahrávek.

V Česku nikdy za žádný jiný klub nehrál. Jeho největším úspěchem v dosavadní kariéře je zisk mistrovského titulu v sezoně 2014/2015, kdy se do paměti fanoušků nezapomenutelně zapsal jako zlatý střelec sedmého finále v Třinci.

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Denis Godla, David Honzík, Šimon Zajíček.

Obránci:
Jakub Březák, Lukáš Doudera, Patrick Kudla, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, František Lukeš, Samson Mahbod, Jakub Petružálek, Tomáš Pospíšil, Pawel Zygmunt.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz