Pecka pro Spartu, na měsíc jí pomůže Sobotka. Na zajímavou nabídku dál čeká

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

14. listopadu 2020, 19:13

Jan Šimek

Vladimír Sobotka má jasno o své nejbližší budoucnosti. Tu spojí se Spartou, s níž se dohodl zatím na měsíční spolupráci. Pražský klub o tom informoval na svém webu.

„O Vláďu jsme měli velký zájem. Je to poctivý a šikovný hokejista, který umí zahrát skvěle nejen dopředu, ale také dozadu. Filip Chlapík s námi bohužel v tuto chvíli hrát nemůže, podepsal novou smlouvu a chce se vrátit do NHL,“ vysvětluje sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka. 

„Když se naskytla možnost spolupráce s dalším špičkovým hráčem se zkušenostmi z NHL, nemohli jsme ji nevyužít,“ dodává jedním dechem pro oficiální web pražského klubu.

Vladimír Sobotka po konci v NHL na čas zakotvil ve švýcarském Rapperswilu, za který nastoupil ve čtyřech zápasech, v nichž nasbíral dvě asistence. Teď míří zpátky domů. Se Spartou se dohodl na měsíční spolupráci, ale může se i protáhnout.

Vladimír Sobotka: Už mě nebavilo sedět doma

„Uvidíme, jak bude má situace vypadat. Rád bych ještě hrál v Americe nebo v KHL. Když se situace vyvine tak, že bych zůstal v extralize, můžeme se se Spartou dohodnout na prodloužení spolupráce. Když se ale objeví zajímavá nabídka ze zahraničí, mám možnost odejít,“ vysvětluje nastavení dohody.

Proč si třiatřicetiletý útočník z množství nabídek vybral zrovna Spartu? „Se Spartou jsme se dohodli na podmínkách. Navíc Sparta je klub, který má nejvyšší ambice. Seděl jsem už tři týdny doma, chtěl jsem hrát zase hokej,“ přiznává v rozhovoru pro klubový web.

Pražané by Sobotku mohli nasadit už v úterním duelu proti Mladé Boleslavi. „Těším se na hokej jako takový. Zahraju si proti klukům, kteří hrají v extralize a dlouho jsem je neviděl. Chci si hlavně zahrát hokej, už mě nebavilo sedět doma a zjišťovat, kde bych mohl hrát, a kde se nehraje. Jsem rád, že mi Sparta dala šanci,“ dodává na závěr.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz