Pecka pro Vyškov! Nováčka 2. ligy posílí Tomáš Žižka a další

Foto: hokej.zlin.cz

30. srpna 2022, 14:09

Pavel Mandát

Nováček 2. ligy z Vyškova pilně pracuje na tvorbě svého kádru pro nadcházející sezonu. Nyní se k týmu připojuje trio hokejistů, kteří kvalitu Jihomoravanů výrazně pozvednou. Jde o Tomáše Žižku, Michala Kořénka a Vojtěcha Dobiáše. Informaci hokej.cz potvrdil majitel klubu Robert Hamrla.

Nejvýraznější akvizicí je bezesporu příchod Tomáše Žižky. Dvaačtyřicetiletý obránce skončil po loňské sezoně ve Zlíně a zdálo se, že brusle definitivně pověsí na hřebík. Nestalo se a Žižka bude nově hájit barvy Vyškova ve 2. lize.

Odchovanec zlínského hokeje rozhodně má co nabídnout. Ve své bohaté kariéře nakouknul do NHL, kde nastupoval za Los Angeles. Okusil také ruskou nejvyšší soutěž v dresu Spartaku Moskva.

Největší část svého hokejového životopisu však Tomáš Žižka spojil s českou extraligou, ve které patřil řadu let k elitním obráncům. Mezi jeho největší úspěchy patří zlatá medaile, kterou vybojoval s pražskou Slavií v sezoně 2007/2008.

Ve sbírce má rovněž stříbra se Zlínem (1998/1999) a s brněnskou Kometou (2013/2014).

Někdejší kapitán Zlína může Vyškovu hodně pomoci. Hlavní trenér Michal Konečný bude zcela jistě spoléhat na jeho nepřeberné zkušenosti, které budou mít pro mladý vyškovský tým cenu zlata. Není sporu o tom, že Tomáš Žižka bude patřit k největším osobnostem 2. ligy.

Foto: hokej.zlin.cz

Další novou tváří v dresu Vyškova je dvaadvacetiletý brankář Michal Kořének. Ten figuruje coby zlínská trojka za tandemem Kašík – Huf. Ve Vyškově by však Kořének měl dostat mnohem výraznější roli.

V minulosti se objevil už v Hodoníně, Moravských Budějovicích nebo v Havířově.

Nové krve se dočká také vyškovská ofenziva. Obstará ji dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. I on je odchovancem Zlína, přičemž na svém kontě má i extraligové starty.

Kromě toho se objevil v Přerově či Hodoníně. Dobiáš dorazil do Vyškova původně na zkoušku. Uspěl a dres Jihomoravanů tak bude oblékat celou sezonu.

Všechny tři nové tváře za Vyškov poprvé naskočí v rámci přípravného utkání proti Znojmu, které se ve Vyškově odehraje dnes – tedy 30. srpna od 18 hodin.

Foto: Facebook Hokej Vyškov

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz