Plzeň padla popáté za sebou. Je potřeba hrát jednoduše, velí Matýs

Ondřej Matýs | Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

V nedělním podvečeru se strhla v Plzni bitva jako u Verdunu. Škodovka na svém ledě vyzvala Rytíře z Kladna a v sázce bylo poslední místo tabulky. Západočeši přes prohru 4:5 v prodloužení nechali u dna Kladno, které má horší skóre.

Škodovka měla utkání dobře rozehrané, zkraje druhé třetiny zvýšila na rozdíl dvou branek, avšak záhy Kladno v rozmezí sedmi minut zápas naprosto otočilo. Ve třetí části domácí dvěma brankami alespoň srovnali a poslali zápas do prodloužení.

„První třetina nebyla z naší strany špatná, dostali jsme se do vedení, navíc jsme tam přečkali tři oslabení. Na začátku druhé periody jsme vstřelili druhou branku, takže v tu chvíli bych řekl, že jsme dva body ztratili. Avšak podle toho jak se zápas následně vyvíjel, tak i bod bereme. V prodloužení jsme měli tři velké šance, nicméně nedali jsme, zatímco oni z jednoho protiútoku hned skórovali,“ praví Ondřej Matýs.

Plzeň do nové sezony vstoupila pravou nohou, když na svém ledě porazila obhájce titulu z Třince, posléze si ale z pěti zápasů připsala pouhý jeden bod.

„Určitě je to už varování, prohráli jsme pětkrát za sebou. V Litvínově jsme podle mě mohli udělat nějaké body, ale našimi oslabeními jsme si to pokazili. S Budějovicemi jsme prohráli o gól. Se Spartou to také bylo těsné, mohli jsme se štěstím bodovat. V Pardubicích bylo následně vidět, že kvality obou celků jsou trochu jinde. Měli bychom si z toho vzít ale příklad, protože na to, jaký mají Pardubice kádr, tak hrají jednoduchý hokej.“

„Určitě je to už varování, prohráli jsme pětkrát za sebou."

Ani Kladno nezažívalo dobré období, Středočeši třikrát po sobě odcházeli z ledu jako poražení. Oba týmy tak věřily, že se právě v tomto střetnutí odrazí k lepším zítřkům. 

„Před zápasem vždy panuje dobrá nálada. Říkali jsme si, že do něj musíme jít s čistou hlavou, věřili jsme, že ho urveme. Místo toho, ale po našem druhém gólu zcela přestaneme hrát. Za takového stavu si nemůžeme dovolit hrát na kdovíjaké hokejisty, vymýšlet nějaké věci navíc, zkrátka je potřeba hrát jednoduše,“ má jasno plzeňský útočník.

Pardubický odchovanec začínal na začátku sezony ve čtvrté formaci, avšak díky dobrým výkonům se posouval sestavou, proti Kladnu hrál po boku Holešinského a Mertla dokonce už v první lajně.

„Asi je brzo na to, abych hodnotil osobní výkon, ale samozřejmě budu rád, když takto budu hrát co nejvíce. Nicméně teď je důležité, abychom začali vyhrávat.“

„Samozřejmě budu rád, když budu hrát co nejvíce. Nicméně teď je důležité, abychom začali vyhrávat."

Škodovka v nadcházejícím týdnu sehraje další dva duely. V pátek zajíždí do Olomouce, v neděli poté změří sily na domácím ledě s Vítkovicemi.

„V Olomouci to bude těžké, tam je to vždy spíše boj o každý centimetr ledu. Oni určitě nebudou hrát moc hezký hokej. My si jejich hru pustíme na videu. Musíme bojovat více než oni. Uvidíme, na co to bude stačit,“ říká závěrem Ondřej Matýs.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz