Pilař byl z hrdiny smolařem. Proč si Frodl vzpomněl na Hrachovinu?

Dominik Frodl zasahuje proti Chrisi Lalancettovi | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Dobrý start a šest bodových zápisů v řadě? Ano, ale teď i tři domácí porážky za sebou. Hradec Králové se ani v celkově solidním herním projevu nedokáže vyvarovat slabých pasáží a mizerné efektivity, takže po nečekaně suverénní jízdě v Třinci tentokrát nechal všechny body Karlovým Varům. Navzdory střelecké dominanci 37:15.

Hradečtí fanoušci odcházeli ze stadionu zklamaní kvůli třetí třetině, kdy Energie otočila skóre zpátky na svou stranu. Jenže... Jak uznal už ve druhém kole Patrik Bartošák, nemůžete bušit do soupeře šedesát minut. To až na výjimečné případy nejde fyzicky zvládnout.

Musíte dát góly ve chvíli, kdy do soupeře bušíte.

Teď měl Mountfield dát góly v první třetině. Energii pustil ke dvěma střelám, sám jich měl osmnáct. A výsledek? 0:1. Aby to pro domácí bylo ještě hořčejší, Ondřej Beránek dal gól ve vlastním oslabení.

„Hradec má skvělý tým. Nemohli jsme čekat, že sem přijedeme a budeme je přehrávat.“

„Měli jsme se víc cpát do brány, víc to Frodlíkovi znepříjemnit. Potřebujeme víc černé práce a dávat víc špinavých gólů,“ tuší hradecký útočník Radek Pilař. „Hradec má skvělý tým. Loni byli ve finále, teď se jim tým moc nezměnil. Mají strašně lítavý styl a napadají, navíc hráli doma. Nemohli jsme čekat, že sem přijedeme a budeme je přehrávat,“ povídá zase karlovarský brankář Dominik Frodl.

Ten byl ve svém živlu. Puky na něj létaly, ale současně nemusel čelit spoustě velkých šancí. Pro gólmana naprosto ideální kombinace! „Kluci hrajou skvěle, hodně blokují střely, což nám zatím funguje. A že tam něco propadne? To je hokej. Musím pochválit celý tým,“ kvituje.

Se svým protějškem Henrim Kiviahem soucítil. Finský gólman čelil jen dvěma nebezpečným akcím z brejků. První ránu vytáhl, na druhou nestačil.

„Já to znám z loňska z Pardubic. Taky to nebyla žádná procházka. Gólman tam stojí, má patnáct dvacet zákroků za zápas. Najednou na něj jede hráč sám, je to 0:0 a on to musí chytit. V týmech kde na tebe jde hafo střel, se ten gól ztratí. To je úděl chytat za skvělým týmem,“ usmívá se Frodl.

Zákrok Dominika Frodla

Zákrok Dominika Frodla | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Energie se postupně zlepšovala, paradoxně ale Hradec skóre otočil. Vzhledem k tomu, že se potkaly dvě nejlepší extraligové obrany, mohla být trefa Radka Pilaře na 2:1 ze 42. minuty klidně tou vítěznou.

Jenže nebyla. Aleš Jergl v přečíslení špatně trefil puk a Frodl ho vychytal, za minutu srovnal Iikka Kangasniemi.

„Já jsem si vzpomněl na poslední kolo, kdy v televizi ukazovali podobný zákrok od Hrachoviny za stavu 0:1. Říkali, že to bylo momentum zápasu, protože za chvíli dal Motor gól. Po tom svém zákroku jsem si hned pomyslel, že by bylo fajn ho taky dát,“ culí se Frodl.

Pak přišly další Pilařovy chvilky. Jenže tentokrát už jen ty nepovedené. V oslabení zahodil přečíslení s Pavlíkem, z první vypálil hodně vysoko nad branku. „Možná jsem si moc otevřel čepel. Podle mě jsem měl dost času, nakonec jsem si to mohl zpracovat a dávat to tam v klidu,“ kroutí hlavou. Chvíli po přesilovce naopak skóroval bek Tomáš Havlín.

A tahle dvojka se pak „sešla“ u dalšího momentu. Soupeř zvedl Pilařovu hokejku do Havlínova obličeje, kde udělala karlovarskému obránci v jeho úsměvu pořádnou neplechu.

Havlín musel do šaten, Pilař na čtyři minuty na trestnou. V čase 56:03 to znamenalo prakticky konec hradeckých nadějí.

„Tlačil jsem se do brány a zakončoval. Protihráč mi asi přizvedl hokejku a jak mi ji přizvedl, tak jsem mu ji dal. Nevím, musím se na to podívat,“ posmutní Pilař, který byl v celé situaci dost nevinně. Ale zodpovědnost za vlastní hůl je zodpovědnost za vlastní hůl...

„Máme čtyři výhry. Za mě je to skvělý start. Doufám, že nám to půjde takhle dál.“

„Třetí třetina byla nějaká bláznivá. Těžko se mi to hodnotí,“ krčí rameny hradecký smolař. „Jak jsem s Ráďou Pavlíkem ujel v oslabení, měl jsem dát góla. Mrzí mě to, mohlo to být jinak,“ tuší.

Karlovy Vary díky pohotovosti v klíčových momentech urvaly další tři body, už čtvrté v probíhajícím ročníku. Že by snad výkonem na hradeckém ledě oslnily a mířily mezi extraligovou špičku, to rozhodně ne. Ale kdo se ptá na detaily, když je Energie se zápasem k dobru pátá?

„Jsou to zlaté, těžké tři body,“ uznává Frodl. „Máme čtyři výhry, a to jsme ještě v Olomouci těsně před koncem vedli 3:2. Za mě je to skvělý start. Doufám, že nám to půjde takhle dál,“ uzavírá karlovarská opora.

Radek Pilař s Jiřím Černochem

Radek Pilař s Jiřím Černochem | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz