Po roce se dočkal. Čekání na gól už bylo dlouhé, směje se Štencel

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

4. ledna 2018, 13:47

Daniel Kinc

Jak na nový rok, tak po celý rok? Kometa vykročila pravou nohou, zvlášť když kalendářní rok a šňůru tří domácích duelů v pěti dnech načala vítězně, přičemž zvítězila v období po Štědrém dni už počtvrté v řadě. Reprízu finále proti Liberci rozhodl již ve druhé třetině vítěznou brankou obránce Jan Štencel, který si po první brance sezony notně ulevil, nicméně nebyl spokojen s dramatem, které domácí Tygrům v závěru povolili. „Možná až zbytečně moc to s námi otřáslo. Stále jsme vedli, zápas jsme měli ve svých rukou. Chce to mít hlavu vzhůru a pokračovat a ve své hře,“ uvědomuje si.

HokejkaTV

Brňané měli duel po většinu času ve své moci, Liberec však ve třetí třetině snížil na 2:3 a hra domácích se sesypala jako domeček z karet. „Na okamžik jsme úplně přestali hrát a nějak jsme upustili od toho, co jsme chtěli praktikovat. Ani popravdě nevím, čím to bylo. Soupeř převzal iniciativu, to nás trochu vykolejilo z naší hry, ale naštěstí nás Marek podržel, my se do toho zase dostali zpátky a nějak to ubojovali,“ oddechl si Štencel.

To Tygři se nakopli a loňskému mistrovi v obranném pásmu pořádně zatápěli. „Možná až zbytečně moc to s námi otřáslo. Stále jsme vedli, zápas jsme měli ve svých rukou. Gól prostě padne, napřed jsme pořád my a nic se neděje. Chce to mít hlavu vzhůru a pokračovat a ve své hře. Příště se nesmíme dostat do toho malého útlumu a více do toho opět šlápnout,“ burcuje do dalších duelů.

Tlak Severočechů nakonec utnul netradiční prohřešek necelou minutu před koncem, kdy jeden z hostů příliš brzy naskočil na led za odvolaného brankáře, nicméně na vyloučení za příliš mnoho hráčů nedošlo. „Zažil jsem to poprvé a ani jsem pořádně nevěděl, že něco takového je. Vždycky je to buď hra v šesti, nebo se hraje dál a je to puštěné. Díky Bohu zato, protože hra se zastavila, my se mohli dobře postavit a oni ztratili svůj tlak,“ kvitoval rozhodnutí sudích.

Hrajeme hokej, na který se dá dívat, těší Štencla

Všechny tři branky Brna přišly po velkých chybách v obraně vicemistra, který ztroskotal zejména na nedůrazu obrany. „Neházel bych to na jejich beky, protože na ledě hraje celá pětka. Jelikož naši útočníci ale dobře forčekovali, tak jsme se dostávali do dobrých příležitostí a všechno to vyplynulo z toho dobrého pohybu. Díky šikovnosti jsme je přehrávali a byly z toho ty zmíněné šance. Je to recept, který musíme praktikovat i dále,“ nabádá rodák z Opavy.

Právě Štencel si nakonec připsal vítěznou brankou, když se prosadil přesným blafákem ve druhé části, a do střelecké listiny se zapsal po roce. „Jsem rád, že mi to tam po roce padlo, protože čekání na gól už bylo dlouhé. Jsem rád, že hlavně vyhráváme jako tým, zvedli jsme se, a hrajeme hokej, na který se dá dívat. Rád jsem pomohl týmu a to, že mi to tam padlo, je jen a jen dobře,“ usmívá se šikovný bek Komety.

„Jsem rád, že hlavně vyhráváme. Zvedli jsme se a hrajeme hokej, na který se dá dívat.“

Samotný duel měl pikantní náboj i pro libereckého Marka Kvapila, jenž Brnu výrazně pomohl na jaře k titulu. „Nijak speciálně jsme se na něj nehecovali. Víme, že je to skvělý hráč na puku, má výbornou střelu a umí rozhodnout zápas. Připravili jsme se pečlivě na celý tým, protože na jednotlivce se už dnes připravovat nejde,“ popisuje Štencel.

Kometa se po Vánocích naladila na tu správnou vlnu a už počtvrté v řadě vyhrála. „Samozřejmě díky tomu, že nějaký ten zápas vyhrajeme, tak se tomu týmu hraje lépe, trochu více si věří a dělá věci, které normálně nedělá. Řekli jsme si, že musíme ale bruslit v každém zápase a střílet. Vychází to a chceme v tom pokračovat,“ říká brněnský obránce.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

„Sezona se nějak vyvíjí, takže na každého během ní padne určitá část té deky. My jsme si tím prošli před Vánoci, během nich jsme si odpočinuli a udělali jsme si pohodu. V hlavách jsme se srovnali, během volna potrénovali a je vidět, že systém, který teď praktikujeme, tedy chození do branky, častá střelba a hodně bruslení, nese ovoce,“ přibližuje recept k úspěchu.

Pro Kometu hektický program ale ani zdaleka nekončí, už v pátek ji čeká druhý duel z domácího trojboje, a to proti Plzni. „V Brně se hraje parádně, máme za sebou fantastické fanoušky. Jsou naším šestým hráčem. Věřím, že ať je ta šňůra jakkoliv dlouhá, tak ji natáhneme co nejdál to půjde. Nevidím v tom žádné riziko, navíc nemusíme nikam cestovat a můžeme střádat cenné síly. Je to pozitivum,“ cení si příznivého losu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz