Po třech letech u Pirátů zase zpátky. Koblasa bude hrát znovu za Energii

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

V posilování kádru pokračuje vedení karlovarské Energie. Ve středu dorazil na západ Čech slovenský zadák Dominik Graňák, teď kádr Energie rozšířil Petr Koblasa. Bývalý juniorský reprezentant strávil tři poslední sezony v Chomutově, předtím působil právě v lázeňském městě.

Partneři Českého hokeje

Jak uvádějí stránky Energie, Koblasa se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě. Progresivní útočník, který už mezi extraligovými mantinely nasbíral dostatek zkušeností, míří do známého prostředí. Pětadvacetiletý rodák ze Soběslavi hrával v mládí za Tábor nebo České Budějovice, od sezony 2010-11 nastupoval za Karlovy Vary.

Někdejší spoluhráč Hertla, Jaškina, Sedláka či Frka z mládežnických reprezentačních výběrů okusil na západě Čech ruskou juniorskou MHL, poté se prosadil do prvního kádru Energie. V létě 2016 odešel do Chomutova, nyní je Koblasa zase zpátky. V kapse má roční kontrakt a jistotu, že pokud zahraje dobře, vedení s ním během ročníku projedná prodloužení spolupráce.

„Petr zaznamenal pod trenérem Růžičkou sportovní progres a v loňské sezoně patřil mezi nejlepší hráče Pirátů, proto jsme se rozhodli přivést ho zpět do Karlových Varů,“ vysvětlil pro klubový web hlavní trenér Martin Pešout.

Koblasu zdobí dravost, dobrá střela i ofenzivní předpoklady, v nejvyšší soutěži patří také k železným mužům. Během tří sezon u Pirátů vynechal jen dva extraligové duely. V uplynulém ročníku sehrál v základní části a ve skupině o umístění 55 utkání, vstřelil osm branek a přidal sedm nahrávek.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Koblasovi se znamenitě vydařila baráž, ve 12 zápasech nasázel devět gólů a připsal si jednu asistenti. Piráti nakonec soutěž neudrželi a sestoupili do Chance Ligy, Koblasa si ji ale nezahraje. Po třech letech znovu patří Energii.

Aktuální soupiska HC Energie před sezonou 2019-20:

Brankáři: 
Filip Novotný, Jan Bednář, Ondřej Kuchař, Jakub Kašpar.

Obránci: 
Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Martin Rohan, Branislav Kubka, Ondřej Šafář, Lukáš Kozák, Adam Rulík, František Klejna, Filip Bernáth, David Tureček, Daniel Zavřel.

Útočníci: 
Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Jaromír Kverka ml., Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Knotek, Adam Raška, Radek Prošek, Michal Hotěk, Otakar Šik, Adam Křemen, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz