Postup byl náš jediný cíl, hlásí gólman Tesař. Teď se těší na extraligu

Jiří Tesař | Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

V základní části dokázal jako jediný maskovaný muž vychytat šest čistých kont, základním pilířem byl i v play off. Brankář Jiří Tesař pomohl Slavii k návratu do DHL extraligy juniorů přesvědčivým tažením ve vyřazovacích bojích. Brankář Pražanů zhodnotil celé vyřazovací boje i to, jak si cení být ve Slavii.

Sezonu 2022/23 neměl optimální, když vystřídal hned tři kluby, a tak se brankář Jiří Tesař rozhodl hledat štěstí někde jinde. Jeho služby využila pražská Slavia, kde se stal v základní části jasnou jedničkou a v play off ji společně s Tomášem Voleveckým dotáhl k vytouženému postupu do DHL extraligy juniorů. Gólman sešívaných si tak po všech peripetiích spravil chuť. 

Jirko, jste novopečený mistr Ligy juniorů. Jak vám to zní? 
Zní to parádně, celou sezonu jsme kvůli tomu dřeli. Vyhrát soutěž byl náš jediný cíl. 

„Celou sezonu jsme kvůli tomu dřeli.“

Odpovídaly tomu i oslavy? 
(směje se) Oslavy ještě probíhají a budou zřejmě do neděle. (rozhovor vznikl v sobotu) S klukama jsme to oslavili už v autobuse a trvá to ještě doteď...

Celé play off jste absolvovali bez jediné porážky. Kde jste viděl klíč k takové dominanci? 
Určitě to byla týmovost, nasazení, bojovnost, navíc jsme hráli jako tým. Určitě svoji roli sehrála i kvalita, myslím si, že jsme měli jeden z nejkvalitnějších týmů v celé lize. Byly to tyhle věci, které rozhodly.

Najdete v celém play off zápas, který byl pro tým nejtěžší? 
Jeden z těžších zápasů byl ten poslední v sérii s Porubou. Vyhráli jsme 2:1, ale utkání jsme otáčeli v poslední třetině. Tenhle zápas nám dal krev do žil i do dalšího průběhu play off. Začali jsme si více věřit, že máme kvalitu tyhle zápasy otáčet.

Pak už byly zbylé zápasy na hřištích soupeřů ve vaší režii. Vzali jste si z Ostravy nějaké ponaučení? 
Určitě to bylo ponaučení. Pokaždé se snažíme dát první gól. V prvních sedmi, deseti minutách zápasu jsme chtěli hrát hlavně s nulou vzadu a trpělivě čekat na šance.

„Některé kluky jsem znal, teda většinu týmu, takže motivaci jsem měl velikou. Byly tam určité narážky před zápasy, ale to k play off patří.“

Čtvrtfinále i semifinále jste odchytal společně s Tomášem Voleveckým. Finálovou sérii jste si podmanil. Bylo to od trenérů předem určené
Pan trenér si nás před každou sérií a každým zápasem zavolal. Říkal mi, že každou sérii začnu já, druhé utkání dostane Tomáš. Komu se více povede zápas, ten půjde na třetí. Takhle to bylo ve čtvrtfinále a semifinále. Před finále si mě trenér zavolal s tím, že se mnou počítá jako s jedničkou. Chytal jsem první dva zápasy doma. Podle toho, jak to odchytám, se měl vidět třetí zápas. Nakonec jsem to odchytal všechno. 

Hrálo ve váš prospěch i to, že jste v uplynulé sezoně působil právě na Vsetíně? 
Některé kluky jsem znal, teda většinu týmu, takže motivaci jsem měl velikou. Byly tam určité narážky před zápasy, ale to k play off patří. Tím, že jsem tam působil, jsem si finálovou sérii užil. Chtěl jsem dát Slavii sto procent, a to se povedlo. 

Jiří Tesař

Jiří Tesař | Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Kromě narážek od bývalých spoluhráčů jste přispěl nějakými postřehy, jak hrát ve finále proti Valachům? 
Nebylo to až takhle taktické. Věděl jsem, že mají kvalitu, že mají šikovné hráče na zakončení, nebo rychlé bruslaře. Že bych ale nějak radil, to tedy ne. 

V základní části jste zaznamenal šest čistých kont. Nemrzí vás, že v play off vám nula utekla o několik minut?  
Jsem rád za každé čisté konto, co vychytám. Šest bylo nejvíce v lize a celé soutěži. S tímhle jsem velice spokojený. V play off mi bylo jedno, jestli vychytám nulu, nebo ne. Důležité bylo, že jsme dokázali vyhrávat zápasy. Snažil jsem se pomoct týmu, co nejvíce umím.

„Je to sen... Obzvlášť se Slavií, která do extraligy patří. Chtěli jsme to s klukama vybojovat.“

V minulé sezoně jste vystřídal tři kluby. Je pro vás titul takové zadostiučinění za to, čím jste si musel projít? 
Minulá sezona byla z mého pohledu taková hektická. Prostřídal jsem tři kluby, to se jen tak nestává. Jsem rád, že jsem se usadil ve Slavii a že se nám to vydařilo. 

Teď míříte do juniorské extraligy. Jak se vám v ní bude chytat?
Je to sen... Obzvlášť se Slavií, která do extraligy patří. Chtěli jsme to s klukama vybojovat, jsem za to moc rád, že jsme to vybojovali. Těším se, až si ji zahrajeme.

Proběhly po třetím vyhraném finále klasické doutníky nebo šampaňské? 
Byly doutníky i šampaňské, takže taková klasika a dobrá nálada u toho. (směje se)

Co vám po vydařené sezoně řekl trenér, nebo obráceně, jaká byla slova vás hráčů k realizačnímu týmu? 
Musím poděkovat celému realizačnímu týmu přes pana Jenáčka a pana Chludila. Na play off potom přišel pomoct i pan Pomahač. Musím všem poděkovat, protože bez nich bychom to měli hodně těžké. Pan Jenáček je srdcař, který nás motivoval, říkal nám, ať do toho jdeme na krev ať si to užijeme.

Jiří Tesař

Jiří Tesař | Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz